Yüce Yaratıcımızın İsimlerinden (el-Fettah) ile Şifa Bulma -489- Kere (Maddi-Manevi Hayr Kapıların Açılması için)

0 1.711

Merhabalar,

Çarşamba gününün gezegeni MERKÜR (Utarid), Merkür neyi yönetir? Akıl, İletişim, Haberleşmeyi, RENGİ: Yeşil, Koyu Gri.

Maddi-Manevi Hayr kapılarını ve başarı yollarını açmak için; Çarşamba günleri okuyacağımız Esma-Ül Hüsna’dan Yüce Allahı anacağımız isimlerinden biri olan Esma’yı sizlerle aşağıda paylaşıyoruz.

EL-FETTAH (489 Kere)

ANLAMI: Her türlü müşkülleri (zorlukları) ve kapıları açan, kolaylaştıran darlıktan kurtaran,  çok iyi hüküm veren, hükmeden.

Evrensel Kitabımız Kur-an’ı Kerim “Araf Suresi, 96. Ayet’inde der ki; Eğer o Ülkeler halkı inansalardı ve korkup, sakınsalardı, gerçekten üzerlerine hem gökten, hem yerden (sayısız) bolluklar- (bereketler) açardık; ancak onlar yalanladılar, Biz de onları kazanageldikleri nedeniyle yakalıyıverdik.

NİYETİMİZ: Her şeyin Yaratıcısından bütün hayr, ilim, marifet (Marifet’in sözlük anlamı: herkesin gösteremeyeceği beceri, beceriklilik, hüner) ve iyilik kapılarının açılıp başarıya ulaşmak, üzerimizdeki baskı ve yüklerden arınmak, kalbinizin ferahlaması ve huzurlu olmak  için niyet edebilirsiniz.

Not: Kalbimizin ferahlaması ve huzurumuz içinde her gün elimizi Kalbinizin üzerine koyup 15 yada 71 kere Yüce Allah‘ın adını anabiliriz. (Esma-Ül Hüsna yayınlarından alınan bilgi dahilinde paylaşılmıştır.)

Hepimize Şifa olması dileğimizle……

Sevgide ve Işıkta Kalın

Sonsuz Teşekkürlerimizle

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: İçerik Korunuyor!