19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı

0 103

(Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı), Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a adım atması ve tarihte Kurtuluş Savaşı’nın başlangıcı olan en önemli günlerden biridir. Tüm ülkemizde kutlanan mili bir bayramdır.

Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere; Bu Güzel Vatanımız için Milli Mücadelede can vermiş tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve sonsuz şükranlarımızla anıyoruz.

Atamızın Gençlere seslenişi: 

“Gençler, cesaretimizi güçlendiren ve sürdüren sizlersiniz. Siz almakta olduğunuz terbiye ve kültür ile insanlık değerinin, Vatan sevgisinin en değerli örneği olacaksınız. Ey yükselen yeni nesil, gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk; onu yükseltecek ve sürdürecek sizsiniz…..benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, ancak TÜRKİYE CUMHURİYETİ İLELEBET PAYİDAR KALACAKTIR. (ATATÜRK)

Birde Atamızın bu muhteşem sözü her daim aklımdadır; “Ey Türk istikbalinin evladı! İşte , bu ahval ve şeriat içinde dahi, vazifen; Türk İstiklal ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda, mevcuttur.” Nasıl güzel bir sözdür hani derler ya söyleyene değil söyletene bakın diye…… Yüce Allah’ıma sonsuz ve sınırsız şükranlarımla nasıl da güzel söylenmiş okudukça insan feyz alıyor. 

Tekrar Atatürk’ü anma ve Gençlik spor Bayramımızın 104. Yıldönümü tüm Ulusumuza kutlu ve mutlu olsun. Ata’mıza olan sevgi ve saygımız hiç bir zaman bitmeyecektir. 

Sevgide ve Işıkta Kalın.

Sonsuz Teşekkürlerimizle……

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.