İlahi ve Ruhsal Plan Nedir?

0 2.403

Ruhsal Planlama Nedir? 

Dünyada yerimizi almadan önce ruhani boyutta “Rehber Ruhlarımızla”  ile yaşayacağımız bir çok olay hakkında detaylı görüşmeler gerçekleştiririz. Sistem her zaman tekamül üzerinedir. Yaradan’ın (Herşeyin yaratım noktası) olduğunu noktaya gitmek için önümüzde bir çok engel çıkar. Bu engellerin nedeni bizim olgunlaşmamız ve bütün dünyevide diyebileceğimiz hırslarımız, ihtiraslarımız, kıskançlıklarımız vb.tüm duygularından arınabilmemiz içindir. Bu yolda giderken bir çok aşamayı geçmemiz gerekir. Bu aşamaları atlamak için kendimize hayatta ya da hangi boyutta tekamül edeceksek ona uygun zorluklar bizim tarafımızdan seçilir. Bu aşamaları bazen çok hızlı atlayarak tekamül edebilir bazen de yavaş yavaş. Ama bir çok ruh olduğu alanı güvenli bulduğundan tekamül etmeden olduğu aşamada kalmayı tercih edebilirler. Ama hayatları bu noktada döngüye girdiğinden aynı şeyleri arka arka yaşarlar. Herşeyi yaptım ama neden bunları yaşıyorum dediğiniz nokta aslında terk edemediğiniz ve üstesinden gelemediğiniz aşamada takılıp kalmaktır. 

Doğum Öncesinde Yapılan Planlar Nelerdir? 

Bizi en çok zorlayan konulardan biri doğum öncesi planlardır. Yaşadığımız bir çok travmayı kendimiz planlayıp geliyoruz. Bunların hepsi tekamül etme yolunda daha hızlı ilerlemek ile ilgilidir. Aklımızda bir çok soru olabilir. 

  • “Gerçekten ben mi bu hayatı planladım?”
  • “Eğer ki ben planladıysam neden böyle bir yaşam seçtim?”

Aslında hayat bizim seçimlerimizden ibarettir. Onları bu şekilde kendiniz tarafından planlandığını bilirseniz üstesinden gelmeniz daha kolay olacaktır. Seçtiğimiz planlar tüm insanlığın uyanışını ya da kendi uyanışımızla ilgili olabilir. Bu ne konuda görev seçip seçmediğimizle alaklıdır. Bazen ise bir grubun uyanışı için görevleri kabul etmiş ve gelmiş olabiliriz. 

Yaşadığımız ve bize ağır gelen şeyleri bir amaca hizmet ettiğini düşünürek hareket edebiliriz. Böylelikle hayatı sevgiyle kucaklamamız kolay olacaktır. 

Temelde düşünceğimiz konu şu aslında: “Kaynağa geri dönmek” İsimler kaynaklarda farklı şekilde yer alabilir. Kimisi sıfır noktası diyebilir. Kimisi cennet diyebilir. Kimisi de Allah’ın katı diyebilir. Aslında hepsi kaynaktır ve var olma noktasıdır. Ve her zaman bu noktaya doğru ilerleriz. Mutlak muhteşemliğe doğru gidiş yolumuzdur ve seçimlerimiz bu yol üzerinde geçmemiz gereken duraklardır. 

Neden Enkarne Oluruz? 

Hepimiz kendimizi çok zorlayacak deneyimler seçebiliriz. Aslında resimin tümüne baktığımızda bu zorluklar sadece küçük kısımlarını oluştururlar. Bitirilmemiş işlerimiz olması, tekamüllerimizi tamamlayamamak, yaptığımız anlaşmaların üstlerinden gelememek, bir başkasına yardımcı olmak gibi nedenlerden tekrar bedenlenebiliriz.

Hayatta karşılaştığımız bir çok kişiyi içsel olarak tanıyorsak bir önceki yaşamımızda ya da ruhani boyutta bir şekilde ilişkimiz olmuş olmasından olabilir. Bu yaşama herşeyi unutarak ancak geçmiş anılarımızla birlikte geliriz. O yüzden bilinç altı kayıtlarımızı, regresyonla ve bir çok teknik ile ortaya çıkarılabiliriz. Tüm yaşanan anılar dünya üzerinde olmak zorunda değildir. Farklı boyutlarda farklı ırklar olarakta yer almış ve ruhani varlığımızı sürdürmüş olabiliriz. Herşeyi ilahi planda izinli olduğumuz kadar görürüz. Yapılan hipnozlarda sadece bir noktaya kadar bilgi alınmaya izin verilmektedir. 

***Yazımız Cesur Ruhlar, Ruhların Kaderi, Ruhların Yolculuğu, Ölümün Ötesi gibi kitaplar ve içsel yolculuklarla elde edilmiş bilgiler ışığında yazılmıştır. 

Ruhsal Plan Hakkında Söyleşimiz Sizlerle. Ruhsal Plan Nedir? & Ruhsal Plan Hakkında Merak Ettikleriniz. Videomuz Sizlerle. 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.