İlahi Zihin

0 6.626

İlahi Zihin

Nefes alıp vermek bizlere Yüce Allah’ın bir hediyesi ve koşulsuz sevginin alışverişidir. Bize verilen bu hediyeyi bilinçli bir şekilde kullanıp,  İlahi zihin’e uyumlandığımızda yaşamımızı en mükemmel şekilde yaşayabilir ve O güzel yüreğimize odaklanıp; derin bir nefesle gönlümüzü ferahlatıp iç sesimizden bizlere akan sevgi dolu sözlere kulak verdiğimizde de İlah’tan gelen o sesleri duyabiliriz. (Evrensel Kitabımız Kuran-ı Kerim’de bakınız.  İnşirah Suresi İnşirah’ın sözlük anlamı: (Gönül açılması, genişlemesi, ferahlanmak, sevinmek, iç rahatlığı.) Ve öylede oldu. Şükürler Ol’sun.

İlahi Yaradanımızla bir olmak

Ben her zaman  İlahi Yaradan olan Yüce Rabbimiz ile İşbirliği içindeyim. O’na kendimi bırakıyorum ve teslim oluyorum. Biliyorum ki sonsuz bilinçaltım benim düşünmediğim şeyleri bilir, hatırlar ve anlar. Ben bilinçli olarak çaba sarf etmeden “O”  binlerce işlemi bir saniyede yapar. Ben bir şeyi hatırlamak ve öğrenmek istediğimde kendimi akışa bırakır ve gevşerim. Sadece neyi bilmek istediğimi ve hedefimi net olarak ifade ederim. Ve sonra mesaj iç sesime yöneldiğimde kendiliğinden bana bir anda gelir. Şöyle ki ben niyetlerimi, isteklerimi, yapmak istediğim ne varsa O’na açık ve net olarak bildirdiğimde , “O” da bana kendi planını bana söyler işaretlerle bu bazen bir kitap, bazen bir konuşma, bazen bir görüntü, tabela, bazende bir duygu ve de içsel bir his olarak. Gelen mesajı dikkatle ve farkındalıkla değerlendirir uygulamaya koyarım. Şükürler olsun.

Sevgide ve Işıkta Kalın.

Teşekkürlerimizle.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.