Affetmekle İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar (Levh-i Mahfuz)-1-

0 3.006

Merhabalar,

Bu yazı Üç bölümden oluşmaktadır. 1. Bölüm;

Uzun süredir başucu kitabım olan Levh-i Mahfuz’dan (Yazarı:buRAK özDEMİR) Spiritüel alem olsun, enerji işleriyle uğraşan arkadaşlarımız olsun AFFETME ile ilgili bizlere yardımcı olmak için çalışmalar yaptırmaktadırlar. Ben dahil bir çoğumuzun yaşadığımız  yada yaşattığımız Affedeceğimiz ( başta kendimiz olmak üzere) kişileri yada olayları düşündükçe yada hatırladıkça bizleri enerjisel olarak aşağı çektiğini  hissetmekteyim.  Ta ki bu güzel kitabı okuyana dek. Muhteşem güzel enerjisi Olan Levh-i Mahfuz kitabında AFFETME ile ilgili bölümü  okuduktan sonra hatta bir kez değil dönüp dönüp tekrar tekrar okuyup çok rahatladığımı fark ettim. Ve onun için bu yazıyı da sizlerle de paylaşıp  rahatlayıp hafiflemeniz için  bilgilendirmeyi istedim.

Okuma problemli bir Millet olduğumuz için bilerek bu uzun yazıyı kesmeden sizlerin de beğeneceğinizi umarak  biraz başından alarak yazmaya karar verdim. Yüce Tanrımız DONA ismiyle kitabın yazarı olan Sevgili buRAK özDEMİR’le arasında geçen konuşma; “Sayfa 784” DONA: İnsan sonsuzluk kavramına o kadar yabancıdır ki, onu hiçlikle eşdeğer hayal eder. Tanrı‘nın sonsuz olmasından, onun bazı alanlarda hiç var olmadığı sonucunu çıkarır. Tanrıda yaşamaktadır küçüğüm ve onun yaşıyor olduğu gerçeğinin idrakında olmamak, onu ölümlülerden daha da “ölü” olarak düşünmektir. “HAYIR. TANRI DA YAŞAR… TEK VE KÜÇÜK BİR FARKLA SONSUZA  KADAR.

Tanrı‘nın da duyguları vardır. İnişli olmasa da, oldukça “çıkışlı” bir ruh halidir onun ki. Rahmet…Rahmet bir zeka veya bir akıl değildir. Rahmet, kainatın en yüce duygusudur. Sonsuz merhamet sahibi bir varlığı, duygusuz hayal etmek ne denli İsabetli bir hayaledimdir? Bunun üzerine düşünmelisin derim.

BEN: Tanrının duygularının olması fikrine bir türlü alışamıyorum ben.

DONA: Rahmet mantık değildir. Rahmet bir duygudur küçüğüm. Sonsuz olmak duygusuz olmak anlamına gelmez. Tanrının duyguları, saf ve sonsuz duygulardır. Senin olarak adlandırdıklarınla onunkiler arasında tekamül farkı vardır. Tanrı’nınkiler mütekamil duygulardır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.