İhtişamlı 6 Sayısı ve 13 Sayısı

İhtişamlı 6 Sayısı ve 13 Sayısı

0 5.643

Merhabalar,

Yüce Allah’ımızın kainatı ve bizleri yarattığı yani varoluşumuzdan bu yana 6 sayısi ile 13 sayısına bu günümüze kadar çeşitli dinlerden insanlar çok değişik anlam yüklemişler. Bunların tamamı batıl bir inançtır. Gelelim bu tezleri çürütmeye;

6 sayısı:

Evrensel Kitabımız Kur’an’ı Kerim’de “Hadid Suresi 4. ayeti der ki; Gökleri ve yeri “altı” günde yarattı. Sonra arş’a hükümranlığını kurdu. Yere gireni ve ordan çıkanı, gökten ineni ve oraya yükseleni bilen O’dur. Nerede olursanız olun O sizinle beraberdir. Allah bütün yaptıklarınızı görür.”

66 sayısı:

ALLAH sayısının ebcet değeridir. Yine Evrensel Kitabımız Kur’an’ı Kerim’de Mücadele Suresi 21. ayeti der ki; Allah (Levh-i Mahfuz’da) Andolsun ki, ben yenerim; ben ve Peygamberlerim” diye yazmıştır. Muhakkak ki Allah en güçlü ve üstün O’landır.

Ve bu muhteşem sayının Güzel Kitabımızda geçmesi diğer insanların kendi adına insanları İslamiyet’ten, Evrensel Kitabımızdan ve Peygamberimiz Hz. Muhammed’den  soğutmak için yazılmış çizilmiş çevrilmiş kitaplarda ya da yazılarda dedikleri gibi olması mümkün mü? Benim için asıl Ol’an Evrensel Kitabımız  Kur’an’ı Kerimdir.

Gelelim örneklerle 13 sayısına; (Müslümanlar için önemli olan bazı olayların gerçekleşme tarihininde ki rakamları toplamaktır.)

13 sayısı:

Peygamberimiz Hz Muhammed’in doğum tarihi 571 dir ve rakamların toplamı 13 tür.                    Türklerin Müslüman olmasının tarihi 751 dir ve rakamların toplamı 13 tür. İstanbul’un                    fethi 1453 tür .rakamların toplamı 13 tür. Yine Mayaların takvimine göre 13.üncü Işın                    takvimdeki en yüksek titreşimi ve dönüşümü temsil eder. Ve daha matematiksel                          değerini yazmadım çünkü bayağı uzun sizleri sıkmak istemedim. 13 sayısının güzel                    titreşimlerini yazmakla bitmez.

Ki Yüce Yaratıcımız Evren’imizde hiç bir şeyi sebepsiz yaratmamıştır. Bana göre hiç bir şey uğurlu ya da uğursuz değildir. Yani neticede demem o ki her şeyi düşüncelerimizle yaratan bizleriz.

Sevgide ve Işıkta Kalın

Sonsuz Teşekkürlerimizle

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.