Affetmekle İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar (Levh-i Mahfuz)-2-

0 1.893

BEN: Duygularında mı tekamülü var? Sevgi süper bir şey. Daha nasıl tekamül edilebilir?

DONA: Koşullu sevgi, bastırılmış nefrettir. Onunkisi şartlı ve koşullu değil sonsuz bir sevgidir. İnişli ve çıkışlı değil, sonsuz derinliktedir. Olumsuz duygulara Tanrının dünyasında yer yoktur. Tanrının duygu dünyası rengarenk ve inanamayacağın kadar neşeli bir dünyadır. Bugün iyi tarafımdan kalktım dediğin ve kendini her şeye rağmen her zamankinden  daha mutlu hissettiğin o günler, Tanrının ruh haline en yakın olduğun günlerdir. Tanrı, olumsuz enerji varlıklarını etrafından yok edebildiği için Tanrıdır. Tanrı sadece var eden değil Tanrı aynı zamanda yok edendir.

“İblis- Dedi ki: Ben ondan hayırlıyım; beni ateşten yarattın, onu ise çamurdan yarattın. Öyleyse ordan in, orda büyüklenmen senin ne haddine. Hemen çık. Gerçekten sen küçük düşenlerdensin.”(Güzel Kur-an’ın A’raf Suresi 12-13. Ayetleri)

BEN: Haklısın hayatımızda bye bye yapacağımız pek çok şeytanlar var. Çok takdir ettim seni. Canını sıkan biri olunca hiç muhatap olmamış çok güzel kapatmışsın meseleyi. Madem cennetimi beğenmedin oradan çık. Kendi cennetinde mutluluklar. Güzel tepki, tuttum bunu. Şeytan’a kızgın mısın? Onu affetmeyi  düşünüyor musun?

DONA: Karşı tarafın, onu ruhsal olarak affettiğini öğrenmesi için, onun bu güzel haberi hak etmiş olması gerekir. Affetmek, unutmaktır. Hatırlatmak değil. Affetme dişlisi, kozmosun yanlışların bedelini ödeme çarkının önüne geçmemelidir. Sen onu affetsen de, yaptığı bedel gerektiren bir davranışsa, bu bedel ondan tahsil edilecektir. İlahi adalet mahkemesi, kişileri yargılamak için mağdurun şikayetçi olmasına ihtiyaç duymaz. “Ben onu affettim” üçüncü kişilere İlahi beraat getirmez. Kozmosun sistematiğinde “özür”de yoktur. Kişi yanlışı işlediğinde  bedel bumerangını fırlatmış olur ve hiç bir özür bu durumu değiştirmez. Kozmos saati hep ileri doğrudur. “Telafi’ de geri doğru değil işler. Yeni olumlu davranışlarla ödenecek bedel ortadan kaldırılabilir ya da azaltılabilir. Kişilerin affedilip affedilmeyeceğine sen değil merkezi Tanrı karar verir. Senin onu affetmendeki amaçmağduriyetini daha fazla hatırında taşımamaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.