Çocukluğumuz Yaşamımızı Şekillendiriyor

0 1.691

Çocukluğumuz Yaşamımızı Şekillendiriyor

0-6 yaş dönemi yaşama dair inanç kayıtlarını oluşturduğumuz yaş aralığı. Bu yaş aralığında çocuk herhangi bir şekilde kendisinin ya da aile bireylerinin dahil olmadığı ancak onun için şiddet içeren bir durumda negatif kayıt oluşturmasına neden oluyor.

Hepimizin şu andan itibaren yapması gereken en basit eylem kendine değer vermeye, saygı duymaya ve kendini sevmeye başlamak. Bunları önce kendimizde ortaya çıkarırsak diğer insanlara ve dünyaya da daha saygılı olacağız. Her şey kendi kendine düzelmiş olacak. Çok basit üç davranış yaşamda ve dünya yaşam alanında çok şey değiştirecek.

Bu basit gibi görünen üç eylem bazen bir kısır döngüye dönüşebiliyor. Şimdi size şu soruyu soruyorum “kendinizi seviyor musunuz?” cevabı düşünerek verin lütfen. Bu soruyu sorduğumda “kendimi nasıl severim bilmiyorum ki” cevabı ile çok karşılaştım. Bir kısmımız gerçekten kendimizi sevmeyi bilmiyoruz. Bu basit soru üzerine düşünün bakalım. İçinizde kendinizden sakladığınız hangi cevaplara ulaşacaksınız.

Kendimize itiraf edemediğimiz çok sırrımız var. Bu sırları artık açığa çıkarıp çözmeliyiz. Çözmeyi reddettikçe yaşam içinde zorluklarla karşılaşırız. Çözümü kabullendikçe yaşam daha kolay olmaya başlar. “Kendimden sakladığım sırlarımdan özgürleşmeyi seçiyorum” olumlaması ile yaşam alanınızı temizlemeye başlarsınız. Bahar mevsiminde bilinçaltımızda bir baha temizliği yapalım. Bilgisayarların, oyunların, filmlerin bizi engellemesine izin vermeyelim.

Spiritüel Rehber/Danışman Yasemin Derya Metin

danışmanlık almak için tıklayınız

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.