Hooponopono Nedir? Hooponopono ile Arınma

2 60.694

Hooponopono (Ho’oponopono) İle Arınma Nasıl Olur ?

2010 yılında Joe Vitale’nin yazdığı Zero Limit kitabı ile tanıştım bu basit ve güzel yöntemle. Hooponopono adı verilen bu yöntemin işleyişindeki mucizeyi bilmeyenler bu yöntemi küçümseyebiliyorlar. Ben mucizesi ve eğlencesi ile bu yöntemi kullanmaya bayılıyorum.

Bu yöntem dünya üzerinde sorun diye gördüğümüz herşeyin bizde var olan programdan kaynaklandığını ve bunu dönüştürebilmek için bu sorumluluğu almak gerektiğinden bahsediyor. Sorumluluk almak yerine suçlu arayanların kullanmaktan pek hoşlanmayacağı bir yöntem. Belki de o insanlar için bu yöntem doğru olmadığı için tepki göstereceklerdir.

Başmelek Metatron ve Morrnah Simeona ile yaptığım bağlantı ile bana anlattıkları bilgiyi sizlerle paylaşıyorum.

Sıfır Noktası kitabını okumadan önce Başmelek Metatron’a ho’opopono yönteminin nasıl temizliği gerçekleştirdiğini sormuştum.

Seni seviyorum,
Özür dilerim,
Lütfen beni affet,
Teşekkür ederim

sözcükleri hangi dilde söylenirse söylensin temizleme frekansını aktif eder ve bu frekansın işleyişinden sorumlu ışık varlıklar sizin farkında bile olmadığınız alanların temizliğini gerçekleştirir.” cevabını vermişti.

Sıfır Noktası kitabını okuduğumda bu öğretiyi dünyaya yayan Morrnah Simeona ile bağlantı kurmayı düşünüp meditasyon yaptım. Meditasyon esnasında bağlantıya geçtim. Bu yöntemin geri planda nasıl çalıştığını sordum. “Siz bu sözcükleri söylediğinizde önce geçmiş yaşamlarınız ya da atalarınızdan gelen olumsuz kayıtlar temizlenmeye başlar. Bu kelimeleri ne kadar çok tekrarlarsanız geçmiş kayıtlar o oranda daha derinden temizlenir. Geçmiş kayıtlar tamamen temizlendiğinde şimdiye gelirsiniz ve bu kelimeleri söyledikçe daha parlak bir ışık haline dönüşürsünüz.

“Sizin ışığınız parladıkça geleceğinizi aydınlatmaya başlarsınız.”

Geleceğinize gönderdiğiniz saf ışık size huzurlu bir gelecek yaratmaya başlar. Kuşkularınızla saf olan geleceği kirletmeyi durdurursunuz.” cevabını verdi.

Verilen cevaplarda benim içime doğan da biz sorumluluğu ne kadar içten kabullenirsek arınma o kadar hızlı ve kolay oluyor. Hem kendimizi hem de insanlığı arındırmak için kullanılacak bir yöntem. Ben hooponoponoyu olumlu düşünce egzersizi olarak tanımlıyorum. Nasıl ki bedenimizi kasları ortaya çıkarmak için spor yapıyorsak. Zihnimizi olumlu düşündüren spor da hooponopono. Zihin genelde geveze olur. Geveze zihnimiz artık özür dilerim, seni seviyorum, teşekkür ederim, lütfen beni affet cümlelerini istediğiniz sırada ve istediğiniz sayıda söylesin.

Her birimiz ayrı bir bilgisayar gibi düşünürsek hepimizin ayrı bir işletim sistemi var. Hepimizde ortak olan çok sayıda virüse sahibiz. Hangi antivirüs programını isterseniz onun kurulumunu gerçekleştirin ve virüs programı virüsleri, trojanları bulup sistemimizden temizlesin. Önemli olan temizlik. Program sizin sevdiğiniz her neyse o.

Hooponopoyu kullandığım şekli paylaşayım. İlk başlayanlara kolaylık olsun. Sonrasında nasıl kullanmak istiyorsanız o şekilde kullanabilirsiniz.

Sorun her ne ise ….. yaşamama neden olan tüm hatalı verilerim ve anılarım üzgünüm, özür dilerim. Bu zamana kadar sizi yeterince arındırmadığım için lütfen beni affedin. Bana arınma fırsatı verdiğiniz için teşekkür ederim, sizi seviyorum. Buna niyet cümlem diyorum. Temizliğe başlamadan önce bu niyeti yapıyorum. Sonra aklıma gelen her yerde her zaman sesli ya da sessiz hangisi içinde bulunduğum şartlara uygunsa özür dilerim, lütfen beni affet, teşekkür ederim, seni seviyorum cümlelerini tekrarlıyorum. Ne zaman bitireceğiniz çalışmaya başladığınız konuyu hatırlamayıncaya kadar devam edebilirsiniz. Karşınıza çıkan her yeni olumsuzlukta yeni niyet cümlenizi yapıp yeniden temizliğe başlayabilirsiniz. Hiç bir kural hiç bir zaman dilimi yok, meditasyon yapmanıza ayrıca zaman ayırmanıza gerek yok. Her zaman her yerde, her konu için yapabilirsiniz.

Arındıkça mucizeler hayatımıza akıyor. Mucizeleri yaşamınıza dahil etmek için ne bekliyorsunuz?

Hemen sizde çalışmalara başlayın. Sizin için hazırladığımız videomuzu aşağıda bulabilirsiniz.

Günlük Ho’oponopono Arınma Kartı Seçin

YouTube Videomuz – Ho’oponopono Öğretisi (Kendinizi İyileştirin)

Meleklerle Gücünüzü Keşfedin Youtube Kanalına Abone Ol

 

  1. Hatice diyor

    Merhaba bu cüzdan la ilgili ho oponopono ritüel mi dolunay da bir akşam yapılabilir mi

    1. Ali Umut diyor

      Merhaba Hatice Hanım istediğiniz sıklıka yapabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.