Toplu Yaşam Alanlarında Huzursuzluk

0 2.530

Yaratılmış olan her şey enerjinin çeşitli titreşim seviyelerinde ortaya çıkmakta. Biz de bu yaratılışın için de olduğumuz için bizlerde enerjiyiz. Bizim titreşimi en düşük olan ve bu düşük titreşim nedeniyle katı olan bedenimiz fiziksel bedenimizi oluşturuyor.

Fiziksel bedenimiz dışında diğerleri enerjiden oluşmuş olan altı tane daha bedenimiz bulunuyor. Matruşka bebekleri gibi bizde iç içe geçmiş olan 7 katlı bir yapıdan oluşuyoruz. Gördüğümüz bizim sadece fiziksel bedenimiz. Diğer bedenlerimiz ise kimi psişik yetenekleri olan kişiler dışında diğerleri tarafından görülmeyen sadece enerji formunda olan bedenlerimiz. Bu bedenleri çoğumuz göremesek de aslında algılayabiliyoruz. Bazı insanlar yanımıza yaklaşınca huzursuzluk hissedebiliriz. Enerji bedenleri iç içe geçince diğer insanın duygu ve düşünceleri bizim enerji alanımızla uyumsuz duygu ve düşünceler içinde ise o zaman bu rahatsızlığı hissederiz.

İstanbul’da metrobüs ile seyahat edenler fiziksel olarak birbirimize ne kadar yaklaştığımızı bilirler. Her insanla aynı yakınla bulunsanız bile bazı insanlar sizi daha rahatsız hissettirmiştir ya da tacize uğramış gibi bir his ortaya çıktığı için yanlışlıkla olan en ufak bir temasta bile tepki verilen durumlara şahit olmuşsunuzdur. Gerçekte bilinçli olarak bir taciz gerçekleşmese de bu durumda karşı cinsin tepki göstermesinin nedeni o insanın cinsel enerjisi çok yüksek olması büyük bir etmen olabilir. Her tür düşünce, duygu ve arzumuz bizim enerji bedenlerimizde bulunmaktadır. Sözle ya da davranışla bunu belli etmemeye çalışsak bile enerji bedenimizde bunları taşırız. Altıncı hissi güçlü olan ve ya sık meditasyon yapan insanlar bu enerjileri farkında olmadan kolaylıkla algılarlar.

Pozitif enerjisi daha yoğun olan insanlarla negatif enerjisi daha yoğun olan insanlar bir arada olduklarında aralarında sebepsiz çatışmalar ya da gerginlikler yaşanabilir. Negatif enerjiler daha çabuk insanları etkiler. Pozitif olarak kendinin farkında olan ve sık sık dengeleme yapan insan ancak negatif insanlarla bir arada olduğunda o zaman ortamın enerjisini pozitife dönüştürebilir. Ancak sevecen olup kendi içsel gücünün farkında olmayan insanlar genelde negatif olan insanlardan etkilenirler. Onların olumsuz duygu ve düşüncelerini kendilerine alırlar.

Toplumda birbirimizden kaçacak halimiz olmadığına göre ve yapılması gereken doğru davranışın ortamı dengeye getirip birlik yaratmak olduğuna göre ne yapmalıyız? O an ya enerji çalışması yaparak ya da yüksek titreşimli sözcükleri tekrarlayarak ortam enerjisini değiştirebilirsiniz. Benim sürekli önerdiğim ho’oponopono kelimelerini kullanabilirsiniz. Ya da ben ışığım, ben sevgiyim cümlelerini sürekli tekrarlayarak bunu yapabilirsiniz. Enerji çalışması yaparsanız da bulunduğunuz ortamı komple içine alan pembe renkli bir enerji balonu ile her yeri kaplayabilirsiniz. Bu pembe enerjinin ortamda bulunan tüm olumsuz duygu ve düşüncelere ait olan düşük titreşimli enerjileri kaplayarak onları yavaş yavaş pembeye dönüştürdüğünü düşünebilir ya da imgeleyebilirsiniz.

Her bulunduğunuz yere olumlu enerjilerden bir parça bırakın; siz olmasanız bile o alan, o enerjiler tarafından temizlenecektir. Hep birlikte olduğumuz her yeri ufak ufak temizleyelim.

Yasemin Derya Metin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.