Nahua Yerlilerinin Çok Güzel bir Duası

0 10.775

Bu seferde sizlerle yine okuduğumda çok rahatladığım; Meksika’da bir zamanlar yaşam sürdürmüş Nahua Yerlilerinin muhteşem bir Duasını paylaşmak istedim.

Annemi, Babamı; bilerek yada bilmeyerek yaptıkları hataların sorumluluğundan ve suçluluğundan azat ediyorum.

Çocuklarımı, beni gururlandırmaları gereği inancından azat ediyorum ki; sadece kendi kalplerinin onlara seslendiği yöne doğru rahatlıkla gidebilsinler.

Eşimi; beni tamamlaması mecburiyetinden azat ediyorum. Ben eksik değilim; çevremdeki her canlıdan, her an bir şey öğreniyorum.

Ailemin atalarına ve büyük ebeveynlerime; benim şu anda hayatta olmamı sağlayacak şekilde var oldukları için teşekkür ediyorum. Onları geçmiş hatalarından, tamamlanmamış arzularından azat ediyorum. Her birinin, zamanın ve koşullarının gerektirdiği gibi en doğru şekilde davranmaya gayret ettiğinin farkındayım. Onları seviyor ve onurlandırıyorum.

Kimseden saklayacak bir şeyim olmadığı gibi kimseye bir borcum da yok. Kendim olduğum gibiyim.

Kalbimin bilgeliğini izleyerek ve kendime dürüst olarak yaşam yolumu yürürken huzurumu ve mutluluğumu gölgeleyebilecek olan görünen ya da görünmeyen tüm bağların sorumluluklarından kendimi azat ediyorum.

Kendi huzurum ve mutluluğum yegane sorumluluğumdur.

Ötekilerin beklentilerini karşılamamak  üzere yüklendiğim tüm rollerimi bırakıyorum.

Kendimi onaylıyorum ve kendime saygı duyuyorum.

Benim ve senin içimizdeki yüceliği selamlıyorum ve hatırlatıyorum; BİZ ÖZGÜRÜZ..

Sevgide ve Işıkta Kalın.

Sonsuz Sevgilerimizle…….

Tüm Dualar Görmek için Tıklayınız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.