Kadir Gecesi ve Melekler

0 55.723

Kadir Gecesi

İnsanların Meleklerle buluşma gecesidir. Hz. Muhammed’in Başmelek Cebrail’le buluşması da bu gece olmuştur. Meditasyon yapman gereken tek bir gece varsa O gece “Kadir Gecesi” ‘dir. Her yıl Kadir gecesinde Dünya’nın Nur’ası değişir. Hayallerine ulaşmak için bir yol arıyorsan, hayatınla ilgili radikal kararlar almak niyetindeysen  yeni bir hayat yaşamak istiyorsan senin gecen Kadir Gecesidir. Kadir Gecesi karmik yılların Yılbaşıdır. Semavi bir kutlama gecesidir. (LEVH-İ MAHFUZ) Kitabından. Yazarı: Sevgili buRAK özDEMİR

KADR “KADİR” Suresi  (1-5)

1-Gerçek şu ki biz onu (Kur’an’ı) Kadir gecesinde indirdik.

2-Kadir Gecesinin (kıymetinin) ne olduğunu bildinmi?

3- Kadir Gecesi, bin aydan hayırlıdır.

4 ve 5- O gecede Melekler ve Ruh (Cebrail) Rablerinin izniyle her bir iş için kısım kısım inerler. O gece ta tan yeri ağarıncaya kadar esenliktir.

Çeşitli rivayetlere göre KADİR GECESİ olduğu nasıl anlaşılır?

Denizlerin suyu bir an tatlılaşır, Kadir Gecesi açık ve sakin olur, ne sıcak ne soğuk olur, bulut yoktur, yağmur ve rüzgar yoktur. Ertesi sabah Güneş; kızıl olup şuasız (Işık hüzmeleri) doğar, yükselinceye kadar bir tabak gibidir.

(Kadir Gecesi Bin Ay’dan hayırlıdır -3.ayet-.) Bin Ay 83 yıl 4 aylık bir süreye denk gelir. Geçmişte Salih kimselerin bir ömür boyu kazandıkları manevi mertebeyi bir gece içinde elde etme fırsatıdır. Hz Aişe, Hz Muhammed’e sorar, Kadir Gecesine rastlarsam nasıl dua edeyim. Hz. Muhammed’de Allah’ım “sen çok affedicisin, affı seversin, beni affet” diye dua et buyurmuştur.

DUAMIZ: Yüce Allah’ım, Sevgili Meleklerim, Sevgili Başmeleklerim, Aydınlanmış Üstadlarım;

Bütün Yaratılmışlara rahmeti ile muamele eden, bağışlayan, kullarına merhamet eden. Kainat’ın tek sahibi ve mutlak Hükümranı; Ey benim güzel Yaradanım. Sen ki Kainat’ın tek sahibisin kullarının ve her canlının hakkını kullarına verdiğin günün bugün olması sebebiyle bu kullarınında hakkını ver.

Yüce Rabbim; bu güzel ve çok özel günde; Beni, Ailemi, sevdiklerimi, Ülkemdeki ve Evrenimizdeki tüm varlıklarına senden, senin  varlığını, birliğini, mucizelerini yaşamayı ve yaşatmayı bizlerede en doğru ve en kısa zamanda, en hayırlı olanı yaşatmanı senden talep ediyorum. Yüce Yaradanım biliyorum ki sen bizi tam ve bir bütün olarak yarattın. Bize bahşettiğin “O” içimizdeki yüzde yüz saf olan koşulsuz sevgiyi, güzellikleri, huzuru, sağlığı, mutluluğu, maddi manevi bolluğu, içimizde bulunan O muhteşem derinliği ve yaradılışımızdaki “O” mutlak hakikati bulmamıza, gerçeğimize dönmemize, attığımız her adımda; bizlere rehber olmana ve de yardım etmeni talep ediyorum. Çünkü gönlümüzden geçenleri tek bilen sensin. Sen Ol dersen Olur.

Yüce Allah’ım!

Benim geçmiş, gelecek, gizli, aşikar olarak işlediğim, kendime zulmederek işlediğim ve senin benden daha iyi bildiğin varoluştan bu yana bütün günahlarımı bağışla! İleri götüren ve geriye bırakan ancak sensin. Senden başka İlah yoktur. “O” (Allah), sizin için kulakları, gözleri ve gönülleri yaratandır. Ne de az şükrediyorsunuz.(Mü’minun suresi 78) “Bizi her an şükreden kullarından eyle.

Evrenimizdeki tüm Canlar senin “O” sonsuz, ölümsüz olan Sevgin ve Işığınla parlasın, herkesi kucaklasın. O senin İlahi Işığınla bana ve tüm yarattıklarına lütfen gani gani şefkat gönder. Bugün herkesi uyandırmak, O muhteşem gücünün bütünlüğünde olmak ve ben olduğumu bilmeyi talep ediyorum. Senden geleni anlamayı, bilmeyi, görmeyi seçiyorum. Yüce Allah’ım o görkemli Işınlarını öyle bir saç ki Dünyamızda ver her yerdeki insanların her türlü acılarından özgür kıl.  Beni ve onları ışığınla parlat ve giydir. Yüce Allah’ım  bizler de bu Işığınla Çevremize ve Dünyamıza Işık saçalım.

HEMEN ŞİMDİ VE SONSUZA KADAR. Ve öylede oldu. Şükürler olsun.

Sevgide ve Işıkta Kalın.

Teşekkürlerimizle.

Not: Sevgili Canlar bu gece gerçekten çok önemli Bizlerin Yaradan’la ve Sevgili Meleklerimizle bir olacağımız muhteşem bir gece. Kaderimizin yazıldığı gün. Onun için gönlünüzden geçenlere sorup cevap alacağımız İsmi gibi nelere “Kadir” olacağız ya da olduracağız yada göreceğimiz bir gece. Benim ve bütünün en yüksek hayrına olması ve iyi niyetle yapılan tüm dualarımızın kabul görmesi niyetimizle. Bu Gecemiz ve nefes aldığımız sürece yaşamımız mucizeler, güzelliklerle dolsun.  Yüce Yaradan’ıma ve meleklerime sonsuz teşekkürler ediyorum. Ve öylede oldu. Şükürler olsun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.