Reiki Nedir?

0 7.122

Reiki Ne Alama Gelir?

Reiki Nedir? Japonya’da şifa ve enerji aktarımı için ortaya çıkan bir yöntemdir.

“Ruhani Şifa Bulma” diye adlandırabiliriz. Reiki’ de uzmanları o anki şartlara ve taleplere göre de değişik teknikler geliştirmişlerdir.

Bazı kişiler Reiki’nin sadece plasebo olduğunu düşünmektedir.Temel olarak aşağıdaki 3 farklı sorun üzerine odaklanmaktadır.

1. Zihinsel
2. Duygusal
3. Fiziksel

Reikinin Temel Görevi Nedir?

herhangi birinin vücudunda oluşan dengesizlik ve negatif enerjiyi, kendi bedenimizdeki enerjiyle dengeleyerek hem ruhsal hem de fiziksel iyileşme sürecini başlatmaktır. Yapılan bir çok araştırma sonucunda reiki verilen hastaların hızlı bir şekilde iyileşmeye başladıkları gözlemlenmiş ve normal tedaviye ek tüm gerginlikler vs. gibi etkilerin yok olmaya başladığı iddia edilmiştir.

Reiki genellikle uzmanları tarafından öğrencilerine bu yeteneği transfer etmekle gerçekleşir ancak kendi uygulayacağınız tekniklerlede bu teknik açığa çıkarılabilir. Enerji her zaman kişi içerisinde vardır o nedenle yardım alabilir ya da kendi başınıza yapabilirsiniz.

Eğitimlerde teorik olarak bilgi öğrenilir ve daha sonrada uygulanmaya başlanır. Enerji ellerimiz yardımıyla aktarılır. Uygulayacağınız reiki türü ile aktarım, yanınıza bulunan ya da uzakta bulunan kişilere yapılabilir. Uygulamak için inanç, konsantrasyon, zeka, tekamüle varma vs. gibi şeyler ihtiyaç yoktur. O nedenden herkes tarafından yapılabilir.

Temel reikiye başladığınızda ellerde meydana gelen karıncalanma, sıcak veya soğuk hissiyat enerji akımını size başladığını göstermektedir. Bir defa reiki enerjisini kullandıktan sonra hayatınız boyunca artık o sizinle olacaktır.

Reiki’nin dereceleri vardır. Yüksek derecede olan insandan fazla enerji açığa çıkar. Beraber yapıldığında çok daha kuvvetli olur. Bütünlüğü sağlar. Şifa ve ruhsal iyileştirme gücüde verilen güçle paraleldir. Genel olarak şifa sistemlerini aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz.

Reiki Şifa Sistemleri Nelerdir?

  1. Kundalini: Gizemli manasına gelir. İnsan bedeninde bulunan ve gizemli hareketsiz evrim enerjisidir. Kök çakrada (Muladhara) bulunur. Uyandırılması halinde sınırsız bir potansiyel bir enerji açığa çıkar. Yoga vs. gibi yöntemlerle aktif hale getirilebilir.
  2. Violet Flame: Özel bir frekansıdır. Dişi bir enerjiye sahiptir. Önemli özelliği aurada koruma kalkanı yapılabilir ve negatif enerjileri engeller. Çok olumlu bir enerji ve yaşama sevgi getirir.
  3. İmera: Çok güçlü, üst düzey bir sistemdir. Hem alıcı hem de vericiye şifa verir. Güçlü titreşimleri olmasından sadece üst düzey uzman reikicilere bu sistemi daha çok kullanılırlar. 3 farklı soruna yani ruhsal, duygusal ve fiziksel şifası içindir. Sizde var olan bir çok yeteneğinde açığa çıkmasına sebep olur.

Altın üçgen ve takyon yani ihtiyaç duyulanı enerjiye dönüştüren tohum kullanılarak Reiki gücü dahada arttırılabilir.

Rei: Heryerde var olan

Ki: Ruhsal Enerji

Ezoterik: Derin bilgi ve Sırlar

Plasebo: Etkisiz ilacın telkin yoluya ortaya bir etki çıkarmasıdır.

Sevgide ve Işıkta Kalın.

Teşekkürlerimizle

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.