Bağlılık Yasası

0 2.594

Merhabalar

Bağlılık Yasası

Hayatta her şeye sahip olabilirsiniz. Fakat kendinize verdiğiniz değer ya da mutluluğunuz sahip olmaya “bağlıysa” ona bağlısınız demektir. Bağlı olduğunuz şey her kim ya da neyse, sizi manipüle edebilir. Artık özgür olamazsınız. İpin ucunda sallanan bir kukladan farkınız kalmaz. Evren enerji çorbasıdır. Her şey döner ve hareket eder. Atomların dansı devam eder. Ancak, bu büyük enerji kazanında birbirine bağlı bazı insanlar vardır. Yaşamlar boyu birbirine uzak mesafelerden çekilerek  bir araya gelirler. Zihinsel, duygusal ve fiziksel olarak birbirini çekip sürüklerler ve genellikle birbirleri üzerindeki etkilerinin hiç farkında olmazlar. Bu bağlar, birbirleriyle çözülmemiş sorunları olan insanların arasında oluşur. Öfke, incinme, kıskançlık, çekememezlik ya da ihtiyaç dolu düşüncelerinizi veya sözlerinizi birine her gönderdiğinizde, sizi onlara bağlayan incecik bir ip yaratırsınız. Gelişigüzel bir düşünce zamanla gücünü yitirir fakat olumsuz hislerinizi sürekli Evrene gönderirseniz, bu ipler halatlara dönüşür. Bu halatlar kalıcıdır ve salıverilmedikleri sürece ikinizi birbirinize bağlar. Bunun amacı ruhlarınıza bazı şeyleri farklı yapma fırsatını sunmaktır.

Muhteşem bir ilişkinin tadını çıkarabilirsiniz. Her şeyin kaynağı aşk hayatınızda  mutlu olmanızı ister. Ancak ihtiyaç duygusu hayat arkadaşınızla bağlanmanıza ve duygusal açıdan sürüklenmenize yol açar. Bağımlı ilişkiler sizi birbirinize güçlü bağlarla bağlayarak, ilişkiye tarafsızca yaklaşmanızı ya da hayat arkadaşınızdan ayrılmanızı oldukça zor hale getirir. Ebeveynler çocuklarına bağlandığında, onları yetişkin olabilmeleri için özgür bırakmaları zordur. Aynı şekilde, ebeveynine bağlı bir çocuk, hayat arkadaşıyla yetişkinlere özgü olgun bir ilişki kurmakta zorlanabilir. Bunun gibi eşyalar ve nesnelerle de aranızda güçlü bağlar kurabilirsiniz. Kordonlar insanları, sevgi ihtiyacı gibi soyut kavramlara da bağlayabilir. Açgözlülük, gurur, ihtiyaç ve kıskançlık gibi olumsuz enerjiler, ev,araba, iş yada banka hesabı gibi nesnelerle güçlü bağlar oluşmasına da yol açabilir. Servet tuzağı tabiri tam da bu durumu betimler. Yani neticede bağlılığın çeşitli oldukça çoktur. Bu bağlılığın kordonlarından kurtuldukça özgürlüğünüzü ilan edersiniz.

Bağlılığın kordonlarından çeşitli yöntemlerle kurtulmak mümkündür. Sevgi onları çözerek özgür bırakır. Sizde kendinizi özgür bırakırsınız. Kişileri oldukları gibi kabul ettiğimizde muhteşem yönlerini bizimle paylaşırlar. Bu sevgidir. Affetmekte her zaman bağların çözülmesini sağlar.

Yeni yüksek bilincin gezegende hüküm sürmesini beklediğimiz bu süreçte, bir dönemin sonuna yaklaşıyoruz. Yaşamlarımız boyunca oluşturduğumuz tüm bağları topluyoruz. Şimdi ruhlarımız tüm çözümlenmemiş meselelerimiz ve derslerimizle yüzleşip onları serbest bırakmamızı, özgürleşerek yola devam etmemizi istiyor. Birini affedip geçmişte yaşananları tamamen salıverdiğinizde, kendinizi ve o insanı özgür bırakırsınız.

Utanç ve suçluluk duygusu siz bazı anılara bağlayarak gelişiminize engel olur. Geçmişteki hareketleriniz için kendinizi affetmeye hazır olduğunuzda, sizi kısıtlayan bu kordonlardan kurtulursunuz ve anılar etkilerini kaybeder. Bağlılıktan kurtulmanın son derece etkili bir başka yöntemi de niyet etmek ve imgelemektir. Bağlardan kopmak aydınlanmanın ön koşullarından biridir. Ayrıca bağlardan kopmak için Sevgili Başmelek Mikail’den ve Affetmek için Sevgili Başmelek Ceremeyal’den  yardım talep edebilirsiniz.

ÖZGÜR OLMAYI İSTİYORSANIZ, HERKESLE VE HER ŞEYLE ARANIZDAKİ BAĞLARDAN SIYRILIN. BU AYDINLANMANIN ÖN KOŞULLARINDAN BİRİDİR.

Sevgide ve Işıkta Kalın.

Teşekkürlerimizle.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.