Yansıma Yasası

0 5.876

Yansıma Yasası

Yukarıda nasılsa, aşağıda da öğledir, İçeride nasılsa, dışarıda da öyledir. Bu değişmez kuraldır.

Ayna dünyada kendinize bakma fırsatı verilen muhteşem bir eğitim alanıdır. Evren’in aynası o kadar dürüst ve gerçektir ki, en derin sırlarınız bile yansımanız olarak karşınıza çıkar. Hayatınızdaki tüm insanlar, hayvanlar ve durumlar bir özelliğinize ayna tutmaktadır. İçeride nasılsa dışarıda da öyledir. Ancak spiritüel Yansıma Yasası bize aynaya bakıp kendimizi değiştirmemizi sürekli hatırlatmaktadır.

Aynaya baktığınızda gözlerinizin çöktüğünü ve yorgun göründüğünüzü fark ederseniz, yansımayı değiştirmeye çabalamazsınız. Daha sağlıklı beslenip, dinlenmeyi, ve uykunuzu almaya özen göstererek yansımanın değişmesini sağlarsınız.

Hayatınıza giren sevmediğiniz insanlar, size rahatsız olduğunuz özelliklerinizi gösterirler. Duygusuz görünen bir arkadaşınız varsa, kendinize hangi konuda merhametsizce davrandığınızı sorun. Çocuğunuz düşmanca davranışlar sergiliyorsa kendi öfkenizi gözden geçirin.

Eğer hayatınızda sizi kesinlikle rahatsız etmeyen bir özelliğe sahip insan varsa, bu özelliği sizi yansıtmadığı için onun farkına bile varmazsınız. Gerçekten hoşlandığınız tüm insanlar, kendinizi iyi hissetmenizi sağlayan özelliklerinize ayna tutar. Hoşlandığınız, saygı duyduğunuz yada hayran olduğunuz birini ele alın. Onları beğendiğiniz özellikleri üzerine düşünün. İnanın aynı özelliklere bir dereceye kadar sizde sahipsiniz. Öyle olmasaydı bu insanları hayatınıza çekmez ve bu özelliklerini fark etmezdiniz. Evren’in sihirli aynası size bağlantı kurmadığınız güzel yönünüzü bu şekilde gösterir.

Evren bir şeye dikkatinizi çekmek istiyorsa, karşınıza aynı anda üç ayna birden çıkarabilir. Mesela bir günde üç kere kör bir insanla karşılaşmanız bir şeyleri görmediğinizin habercisi olabilir. Üç kaza gördüyseniz  bir felakete doğru ilerleyip ilerlemediğinizi gözden geçirmenizin habercisi olabilir.

Su elementi duygularınızı ya da ruh halinizi yansıtır. Duygularınızda bir sızıntı varsa, başka bir deyişle bastırdığınız duygularınız varsa, damlayan musluklar ve su akıtan radyatörlerle karşılaşabilirsiniz. Nehirler, göller denizler, okyanuslar bir bölgenin duygusal ve spiritüel yaşam gücünü taşırlar. Suyun temizleyip, arındırma gücüne sahip olduğunu unutmayın.

Ateş sıcak ve parlaktır. Bir kamp ya da şömine ateşi güçlü bir merkeze işaret eder. Kontrolsüzce yakıp kül eden bir yangın, ondan etkilenen herkesin öfkesini ve düşmanca hislerini yansıtır. Ayrıca ateş negatif enerjileri dönüştürmekte çok etkilidir.

Toprak sağlamdır, fakat boğucu ve sıkıcı da olabilir. Çamura saplanmanız hayatınızdaki bir şeyleri gözden geçirmeniz gerektiğinin habercisidir. Depremler hayatınızdaki sağlam olduğunu düşündüğünüz temellerin aslında öyle olmadığına işaret eder. Toprakta yeni şeyler yetişir.
Havanın muhteşem bir enerjisi vardır. İletişimi ve yeni fikirleri temsil eder. Sizi rahatsız eden bir cereyanda oturmanız, biriyle kurduğunuz iletişimin sizi rahatsız ettiği anlamına gelebilir. Fırtınalar eski düşünce yapısını bir alandan uzaklaştırarak yeni bir düşünme biçimin ortaya çıkacağını müjdeler. Temiz hava zihindeki karmaşaya da iyi gelir.

Arabanızın her parçası bir özelliğinizi temsil eder. Frenlerin bozulması yaptığınız bir işe son vermeniz konusunda bir uyarı olabilir. Farlarınız bozuk ise hayatınızda hangi yöne gittiğinizin farkında olup olmadığınızı gösterebilir. Arabanın boyası çizilmiş ya da bozulmuş ise kendinizi çökmüş, hırpalanmış gibi mi hissediyorsunuz? Kornanızın sesi çıkmıyor. Sesinizi duyurmanın vakti gelmiş olabilir. Lastiğiniz patlamış. Gururunuzun kırıldığını mı hissediyorsunuz yada neden kendi başınızın çaresine bakamıyorsunuz? Akünüz boşalmış. Kendinizi bomboş mu hissediyorsunuz? Vitesler ne kadar hızlı hareket ettiğinizi, gıcırdıyorlarsa  hayatınızda ilerlemekte zorluk çekiyor ya da bir konuda fikrinizi değiştiriyor olabilir misiniz?

Evcil  hayvanlar sahiplerinin özelliklerini ve karakterini yansıtırlar. Disiplinli, iyi huylu, arkadaş canlısı bir köpek; sahibinin güvenilir, yanında kendinizi rahat hissedebileceğiniz bir insan olduğunu yansıtır. Sahibi ne kadar nazik görünümlü olursa olsun yanında vahşi saldırgan ve gürültücü bir hayvan varsa, o kişi hakkında dikkatli olmalısınız.

Bir insana beslediği hayvanın nasıl olduğunu sorun, böylece sahibi hakkında bilgi edinebilirsiniz. Bizler karmaşık bir yapıya sahibiz. Tüm hayvanlar, bitkiler, ağaçlar, ve hatta kristaller belirli özellikleri simgeler. Bahçenizdeki meşe ağacı sorumluluğunu bilen, güvenilir karakteri temsil eder. Böcekler ortak bilincimize korku ve tiksintiyle işlenmiş olduğu için; genellikle karanlık yönümüze ayna tutar. Bahçeniz renkliyse bilinçli olarak dışa vurduğunuz ya da gizli tuttuğunuz dışa dönük yönünüzü, bahçeniz, çok temiz düzenliyse muhtemelen sizde aynı özelliklere sahipsinizdir.

Yaşamınıza giren her ne olursa olsun, aynaya bakıp size ne öğretmeyi amaçladığını görün. Yansıma yasasını bir kez anladığınızda, yaşamın bize ne söylediğine bakarak spiritüel gelişiminizi hızlandırabilirsiniz. Aynada gördüklerinizi yorumlamanın iki yolu vardır. Örneğin” cömert, fakat sinir bozucu bir insansın,” diyebilirsiniz. Sonra da kendi içinize dönüp cömert ve sinir bozucu yönlerinizi gözden geçirin. Yada örneğin “Bana kendimi yetersiz hissettiriyorsun” cümlesi, size kendi yetersizliğinizi yansıtmaktadır.

ASLA SİZE YANSITTIĞI BİR ŞEY YÜZÜNDEN BAŞKA BİRİNİ DEĞİŞTİRMEYE ÇABALAMAYIN. KENDİ İÇİNİZE YÖNELİP KENDİNİZİ DEĞİŞTİRİN.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.