Şikayetlerimiz Yaşamımızı Nasıl Etkiliyor

0 3.196

Şikayetlerimiz Yaşamımızı Nasıl Etkiliyor

Yaşamda karşılaştığım her şeyi kendi seçtiğimi fark etmediğim dönemlerde sürekli şikayet ederdim. Beni huzursuz eden her şeyden dolayı ya dışsal olarak ya da içsel olarak şikayet ediyordum. Dışsal şikayet birilerine bu durumla ilgili çözüm olamayacağını bilsem de anlatırdım. İçsel şikayetimde söylenerek ya da kafamda ortaya çıkan olumsuz düşünce senaryoları olarak gerçekleşiyordu.

Oysa yaşam içinde karşılaştığımız tüm olumsuz durumlar bizim ruhsal gelişimimize katkı sağlayan zorluklar. Konforlu bir yaşamı kendimize içsel olarak ne kadar layık görüyorsak o ölçüde etrafımızda olan şikayet unsurları azalmaya başlıyor. Kendi düşüncelerimizi fark etmek ve o düşünceleri temizlemek de yaşam alanımızı değiştiriyor. Zihnimizde ortaya çıkan her düşünce enerjisel olarak yaşam alanımıza dağılmaya başlıyor. Hayatımızı düşüncelerden oluşmuş bir çöplüğün içinde idame ettirmeye çalışıyoruz. İşin olumsuz olan tarafı bu çöplüğü kendimizin yarattığının farkında değiliz. Ayşe, Ahmet bu yaşamı bize oluşturmuş gibi lanse ediyoruz sonra da bu durumdan yakınmaya başlıyoruz.  Yapmamız gereken eylem çok basit sorumluluğu almak ve arındırmaya başlamak. Biz bir adım attığımızda yaşam bizim için temizliği hızlandırmaya başlıyor.

Tabi bu temizlik sürecinde eğer artık sizinle aynı yolda yol alması gerekmiyorsa dostlarınız, arkadaşlarınız çok basit sebeplerle hayatınızdan ayrılmaya başlıyorlar. Çünkü onların görevi artık sizin yaşamınızda bitmiştir. Bu yaşadıklarınızı vefasızlık olarak görmek yerine yaşamınızın yeniden şekillendiğine inanarak bunun şükrünü yapabilirsiniz. Yaratan her zaman desteğini insanlar vasıtasıyla bize sunar. Yeni insanlar hayatınıza dahil edeceği için eski düşünce kalıbınızdaki insanları sizin hayatınızdan çıkarır.

Bazı yaşanan durumlar içerisinde zihin siz eğer onun farkında değilseniz o zaman hemen eski alışkın olduğu düşünce şekline dönme eğilimindedir. Hemen şikayet ederken kendinizi bulabilirsiniz. Bu değişim sürecinde olabilecek bir durumdur. Kendinizi başarısız olarak nitelemeden fark ettiğiniz anda “artık şikayet enerjisinin yaşamımda olmasına iznim yok” diyerek bu enerjiyi kibarca yaşamınızdan çıkarın.

Dilerseniz şikayet etmeyi yaşamınızdan gerçek anlamda çıkarmak istiyorsanız kendi kendinize bir çalışma yapabilirsiniz. Rahatsız edilmeyeceğiniz bir zaman diliminde bunu yapmanız daha sağlıklı olacaktır.

Uzanın ya da rahat edeceğiniz bir pozisyonda oturun. Omurganız dik olsun. Diyaframınızı şişirerek burnunuzdan nefes alıp burnunuzdan nefes verin. 11 defa bu şekilde nefes alıp verin. Daha sonra “bu zamana kadar şikayet ederek ortaya saçtığım düşünceleri ve sözleri; davranışlarım sonucu ortaya çıkan enerjileri şimdi kaynağa gönderiyorum.” Bunu söyledikten sonra evinizden, iş yerinizden ya da yaşadığınız ve gezdiğiniz her yerden bu durumlardan dolayı oralarda var olan koyu renkli enerjilerin hepsinin dünyanın üzerinde olan beyaz ışık küresine doğru çekildiğini görmeye ya da hissetmeye çalışın. Bunları göremiyorsanız bile söylediğiniz sözler bu temizliği başlatacaktır. Hafifliği hissedene kadar sadece nefes alıp verin. Çalışma esnasında uyursanız da önemli değil enerji onu aktive ettiğiniz andan itibaren çalışmaya başlayacaktır.

Enerji çalışmalarına yeni başladığım zamanlarda bazen neyin nasıl işlediğini bilmeden de içsel olarak kendi kendime bir şeyler yapıyordum. Bir gün evi süpürürken “doğduğum andan bu ana kadar ortaya çıkardığım ve çıkmasına vesile olduğum tüm öfke enerjisini sevgi ve ışık geri dönüşüm tesisine yolluyorum” derken kendimi bulmuştum. Sonra da böyle bir enerji merkezi var mı acaba diye kendi kendime sorguluyordum. Sonra içsel olarak “olmasa da şimdi söylediğin anda oldu.” diye bir bilgi almıştım. Enerji boyutunda sisteme hizmet eden bir davranış sergileme niyetindeyseniz bu istekleriniz hemen ortaya çıkıyordu. Yazdığım çalışmadan başka bir şey yapmayı hissederseniz de o çalışma da sizin için en doğru çalışmadır. Buna inanın. Sevgi odağınız olduğu sürece yaşamınıza güzellikler dahil olacaktır.

Yasemin Derya Metin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.