Bencilce Merkezde Olan İnsanlar

0 1.659

Bencil ve Merkezde Olmayı Seven İnsanların Hareketleri

İş ilişkilerinde ya da sosyal hayatlarında yaşam sadece onların etrafında dönsün isterler. Onlar konuşmalı karşılarındaki insan onu sadece dinlemeli isterler. Konuşmak için fırsat bulup araya girdiğinizde sizin anlatacaklarınızı önemsizleştirir ve sizi susturmak için umursamaz tavır sergilerler.

Zaman zaman hepimiz bu davranışları sergileriz. Bu kendimizden kaçış sonucunda oluşturduğumuz davranışlardır. Yüzleşmek istemediğimiz bir yönümüzü genelde kapatmak için bu davranış şeklini seçeriz. Sadece ben dediğimiz zamanlarda içsel olarak kendimize dönüp “kendimi şu an neden değersiz hissediyorum?” “Bu durumun arkasına sığınmamı gerektiren kendimden sakladığım durumum nedir?” sorularını sorduğumuzda bu soruların cevabı mutlaka gelecektir. Cevabı aldıktan sonra da bu duygunun şifalanması için çalışmalar yapmalıyız. Kendimizi dönüştürmeyeceksek bu soruları sormamızın hiçbir anlamı olmayacaktır. Ruha bilme hali hizmet etmez, olma hali hizmet eder.

Bu kadar karmaşıklıkla uğraşacak zamanım yok diyerek kaçmayı seçiyorsanız size bu kaçışında önünü kapatacak başka bir önerim var. “Yaşamda sadece ben diyerek farkında olmadan bencilce yaşamama neden olan tüm hatalı anılarım ve verilerim üzgünüm, özür dilerim. Bu zamana kadar sizi arındırmadığım için lütfen beni affedin. Bana arınma fırsatı verdiğiniz için teşekkür ederim, sizi seviyorum. Özür dilerim, beni affet, teşekkür ederim, seni seviyorum.” Bu dört cümle hayatınızda mucizelerin kapısını size açabilir.

Nedenler ve nasıllar üzerine bu zamana kadar çok yerde bilgi ile karşılaştınız ancak hala o bilgiler sadece hayatınızda bilgi boyutunda ise öğrenmek bu zamana kadar bir işinize yaramamıştır. Bilginin boyutunu değiştirme ve yaşamımızı dönüştürme zamanlarındayız. Bizler çok değerli ve mükemmel varlıklarız. Her birimiz karşımızdaki insana değerini verecek davranışlar yaparsak o zaman insanlığı bütünleştirmeye başlarız. Her zaman her yerde denge olması gerekiyor. Karşımızdakine değer verirken onun bizi değersizleştirmesine izin vermemeliyiz.

“Kendimi yaşamımın merkezine alırken tüm insanlara ve canlılara da saygılı olmayı seçiyorum” dedikten sonra gözlerimizi kapatıp, 3 dakika derin derin nefes alıp verelim. Bu esnada zihnimizde birinin görüntüsü belirirse ya da biri aklımıza gelirse o kişiden özür dileyelim. Bu özrü ister enerji boyutunda isterseniz de gerçekten yüz yüze geldiğinizde yapabilirsiniz. Kendimizi eski yüklerden özgürleştirelim. Kendimizi gözlemleyelim ve yaşamda ne kadar bencilce yaşadığımızı fark edelim. Kendimizi dönüştürdükten sonra da bencil olan insanları yaşamımızdan temizleyelim. Biz ve zamanımız çok değerli.

Günlük Ho’oponopono Arınma Kartı Seçin

YouTube Videomuz – Ho’oponopono Öğretisi (Kendinizi İyileştirin)

Meleklerle Gücünüzü Keşfedin Youtube Kanalına Abone Ol

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.