Burçlar ve Yorumları

0 20.610
Merhabalar, Sevgili Canlar,

Burçlar ve yorumlarını anlamak karakterimiz konusunda bilgi sahibi olmamıza yardımcı olmaktadır. Hayatımızı her tür değişim etkilemektedir. Bu nedenden yıldızların konumları ve evrenin sistemi bizlere kendimiz hakkında bir çok şey anlatabilir.

Burçlar

Koç (Mars’ın Çocuğu)
Yönetici Gezegeni:
Element:
Nitelik:
Uğurlu Sayıları:
Gün:
Uğurlu Taşı:
Renk:
Tarot kartı:
Hayvan:
Bitki:
Kıymetli Taş:
Kıymetli Maden:
Mars
Ateş
Öncü
1, 9
Salı
Yakut
Kırmızı, Sarı
İmparator
Koyun
Itır, Hanımeli, Pars zambağı
Elmas, Yakut, Kantaşı,
Demir, Kükürt

Aksiyon, hareket, girişimcilik koçları özetleyen kelimeler olabilir. Zodyağın en çocuksu güdülerle hareket eden Koç burcu bir şeyi istediğinde olması ya da yapılması lazım, aksiyon lazım, hareket lazım, macera lazım…

Koç burçları ateş grubu burçlardan olup ateş elementinin ve öncü burcun özellikleri olan girişim yapmak, bir şeyleri başlatmak, ilerletmek doğasında vardır. Çabuk sonuçlanmayan konularda sabırsızlanır ve gerginleşir, hatta çabucak parlayabilir ama parlama hızı kadar çabukta sönecektir.

Mars’ın çocuğu olan sevgili Koçlar için hayat, biraz kendileri ve kendilerinin yapmak istediklerinden ibarettir. Bu yüzden geliştirmeleri gereken özellikler empati, diğerlerinin fikirlerini de almak ve bazen gruplarla çalışırken ekiptekilerin de bu hızı yakalamasını sağlamaktır. Lider bir burç olduğundan liderliği ele almak onlar için önemlidir fakat iyi bir lider olmak için sizinle yürüyecek insanları da nasıl motive edeceğinizi bilmelisiniz sevgili Koç’lar.

Bu lider ve her şeyin en iyisini isteyen burca hediye alırken biraz ince eleyip sık dokumalı ve onu heyecanlandıracak bir şeyler bulmalısınız. Mesela mesleği ile ilgili bir kitap ya da teknolojik alet. Maceralı bir seyahat, çok sevdiği markanın son moda ürünü ya da sevdiği müzik grubunun konser bileti olabilir. Unutmayın Koç’lar aksiyon ve macera sever!

Boğa (Venüs’ün Çocuğu)

Yönetici Gezegeni:
Element:
Nitelik:
Uğurlu Sayıları:
Gün:
Uğurlu Taşı:
Renk:
Tarot kartı:
Hayvan:
Bitki:
Kıymetli Taş:
Kıymetli Maden:
Venüs
Toprak
Sabit
6, 4
Cuma
Zümrüt
Yeşil, Mavi, Pembe, Eflatun
İmparatoriçe
Boğa
Elma, selvi, menekşe, gelincik
Zümrüt, Mavi Safir, Bakır

Yeme, içme, eğlence ve keyif denilince akla ilk önce Boğa burçları gelir. Venüs’ün sabit özellikte olan bu çocuğu, rahatı sever, keyfine düşkündür ve mümkünse şartların değişmesini pek istemez. Tadımız kaçmasın, huzur-düzen bozulmasın diye birçok konuya sabır gösterdikleri ve sebat ettikleri görülmüştür.

Maddiyata ve güzel şartlarda yaşamaya önem veren bir burçtur. En iyi yemek nerede yenir, hem manzarası hem yemeği güzel yer neresidir Boğa’lara sorabilirsiniz. Normalde çok hareket ve aksiyonu sevmeyen bu burcu iyi ve keyifli bir restorana gitmek üzere hareket ettirebilir hatta 2 saatlik yola götürebilirsiniz.

Sadık ve sevdimi tam seven Boğa burcunun çapkınlıkları da yok değildir, güzel olan her şeyi sevdiğinden bazı güzelliklere aklının kayması da mümkündür. Sevdiğinden ve alıştığından zor vazgeçen Boğa burcu finans konularının yönetiminde, emlak alım satımında iyidir.

Boğa burcuna hediye almak istiyorsanız güzel bir restoranda 2 kişilik bir yemek hediye edebilirsiniz yada SPA paketi. Evine ya da mutfağına hem şıklık hem de fonksiyon katacak bir hediye de bayılacaktır. Hediyenin maddi değeri ile de ilgileneceğinden markalı bir üründe hoşuna gidebilir, mesela bir kıyafet.

İkizler (Merkür’ün Çocuğu)

Yönetici Gezegeni:
Element:
Nitelik:
Uğurlu Sayıları:
Gün:
Uğurlu Taşı:
Renk:
Tarot kartı:
Hayvan:
Bitki:
Kıymetli Taş:
Kıymetli Maden:
Merkür
Hava
Değişken
5, 9
Çarşamba
Akik
Beyaz, Sarı, Havai Mavi
Aşıklar
Parlak renkli kuşlar
Fındık, ceviz, lavanta
Yosunlu Akik, Mavi-Sarı, Safir
Cıva

İletişim, bilgi toplamak, merak etmek ve paylaşmak İkizler burcu için önemlidir. Bilgiyi, araştırmayı ve araştırdıkları konuları etrafına anlatmayı yani dolayısı ile konuşmayı severler. İkizler bir konunun iki tarafını da görebilmekle ünlüdürler, yani madalyonun iki yüzünü de bilirler ya da bilmek isterler.

Değişken özelliğe sahip İkizler burcu insanlarında biraz karar değişiklikleri görmek mümkündür. Bugün bir konu hakkında pozitif düşünürken yarın fikirlerini değiştirmiş olabilirler eğer bir İkizler ile arkadaş ya da sevgili olacaksanız buna alışsanız iyi olur. Aslında bu özellikleri konunun her yönünü değerlendirme isteklerinden ya da araştırmacı kişiliklerinden de kaynaklanır.

Hava grubu burcu olduğundan ve yöneticisi Merkür’ün özelliği dolayısı ile hızlı düşünen, kıvrak zekâlı, bir durumu iyi analiz edebilen ve hızlı sonuca ulaşmak isteyen bir burçtur. Pratik çözümleri vardır ve her daim her konu hakkında bir fikirleri. Yavaş ilerleyen ya da ilerlemeyen konulardan sıkılmaları ve başka konulara ilgilerinin dağılması mümkündür. Bir İkizlerin ilgisini çekmek istiyorsanız onun zihnini sürekli meşgul etmeli ve yeni konular bulmalısınız. Sosyal ve hareketi seven bir burçtur İkizler, dışarıda olmayı ve aktif hayatı severler.

İkizler burcuna hediye alacaksanız bu onun hayatını ya da iletişimini kolaylaştırıcı bir şey olmalıdır. Merak ettiği bir konu hakkında kitap, elektronik aletler, mutfakta işlere hız katacak bir robot, telefon- tablet ya da merak ettiği bir yeri keşfetmesini sağlayacak bir kültür turu kesinlikle İkizler burcunu memnun edecektir.

Yengeç (Ay’ın Tek Çocuğu)

Yönetici Gezegeni:
Element:
Nitelik:
Uğurlu Sayıları:
Gün:
Uğurlu Taşı:
Renk:
Tarot kartı:
Hayvan:
Bitki:
Kıymetli Taş:
Kıymetli Maden:
Ay
Su
Öncü
3,7
Pazartesi
İnci
Gümüş, Pembe, Eflatun, Mor
Ay
Deniz kabukluları
Hezaren çiçeği, nilüfer
Aytaşı, Gül Kuvars,
Gümüş, Tebeşir, Selenit

Aile, duygusallık, yeme içme, bağlılık, çekimserlik, çocuk sevgisi, bir arada olma duygusu Yengeç burcunu temsil eden ana özelliklerdir. Su grubu duygusal yengeç herkesi bir arada ister, aile kurmak ve çocukları olsun ister.

Hassas bir burçtur Yengeç bazen duygularını tam da belli edemez ve bazı şeyler içinde kalır. Mutlu bir yuva ve ilişkiler yengeç burcu için önemlidir. Kırıldıklarında içlerine – kabuklarına çekilirler ve kendi yaralarını sarmaya çalışırlar. Bazen neye kırıldıklarını anlamak zordur ama üstüne gitmek yerine Yengeci kendi haline bırakmak daha iyidir çünkü kendileri bir zaman sonra içlerindeki problemi halledip geleceklerdir.

Empati yapma yeteneği yüksek olan Yengeç burçları ailesine ve sevdiklerine karşı aşırı korumacı olabilirler, yuvasının bir sıkıntı yaşamaması ya da dağılmaması için ellerinden geleni yaparlar. Geniş kapsamlı aile yemekleri yengeci mutlu eden tablolardan biridir.

Ay duyguları yönettiğinden Yengeç burçları içinde duygular önemlidir, sevmek, sevilmek, korumak, bağlılık, yuva, annelik – babalık onlar için önemli ve paha biçilemez konulardır. Yemeyi ve yedirmeyi de seven Yengeç burcu sosyal, eğlenceli ve gezmeyi seven bir burçtur sadece bazı ortamları yabancılayıp çekingen kalmaları mümkündür.

Biriktirmeyi sever Yengeç burcu, bu hem duygu anlamında geçmişe bağlılık ve özlem olarak hem de anısı olan, onlar için önemli olan şeyleri biriktirmeleri anlamındadır.

Bu duygusal ve sevdiklerine bağlı Yengeci mutlu etmek aslında kolaydır ona ne hediye etseniz öncelikle düşünmüş olduğunuz için mutlu olacaktır ve size de bu duygularını yansıtacaktır. Ama yeme –içme ile çok ilgili olan Yengeç burcuna sevdikleri ile birlikte olabileceği bir yemek daveti, bir buket çiçek, evini güzelleştirmek için kullanabileceği bir eşya ya da çocukları tarafından yapılmış bir resim son derece değerli olacaktır. El emeği ile yapılmış bir hediye de yengeç burcu için maddi değeri dışında manevi değeri olduğu için son derece mutlu edici olacaktır.

Aslan (Güneş’ in Tek Çocuğu)

Yönetici Gezegeni:
Element:
Nitelik:
Uğurlu Sayıları:
Gün:
Uğurlu Taşı:
Renk:
Tarot kartı:
Hayvan:
Bitki:
Kıymetli Taş:
Kıymetli Maden:
Güneş
Ateş
Sabit
5
Pazar
Elmas
Beyaz, Kırmızı, Altın Sarısı
Kader Çarkı
Aslan, kedi
Ayçiçeği, gül, krizantem, orkide
Elmas, Yakut, Güneş, Kehribar
Altın

İlgi odağı olmak, yönetmek, liderlik, ego, kendine güven ve yaşam enerjisi ormanlar kralı Aslanı tanımlamak için yeterli olmayabilir bile. İlgi çekmeyi, sahnede olmayı, yönetmeyi, iş bitirmeyi severler.

Ateş elementi Aslan burçları girişkendir, cesaretlidir, gururludur ve bu özellikleri ile hayranlık uyandırırlar. Takım oyunlarında iyidirler ve ekip yönetmeyi bildiklerinden kazanmayı da bilirler. Para harcamayı, her şeyin en iyisine ve iyi şartlara sahip olmayı severler. Çalışmaktan çok insan çalıştırmayı severler ama konu karar ve risk almak olduğunda devreye girmekten çekinmezler.

Aslanın olumsuz yanı bazen fazla egoları ile konuşmaları ve her şeyi ben bilirim tavrı olabilir. Güneşin çocukları Aslanlar aslında herkesin iyiliğini isterler ve sevgi doludurlar. Yardım etmeyi ve yol göstermeyi severler.

Aslan burcuna hediye almak biraz zor olabilir, seçkin zevkleri vardır ve pahalı şeyleri severler. Mutlaka bir hobileri vardır ve bununla ilgili hediyeler onları mutlu eder. Pırıltılı, parlak ve her şeyin en iyisini severler. Puro, kaliteli bir viski, pahalı bir saat, kadınlar için pırlanta v.b değerli takılar Aslan burcunu memnun edecektir.

Başak (Merkür’ün Çocuğu)

Yönetici Gezegeni:
Element:
Nitelik:
Uğurlu Sayıları:
Gün:
Uğurlu Taşı:
Renk:
Tarot kartı:
Hayvan:
Bitki:
Kıymetli Taş:
Kıymetli Maden:
Merkür
Toprak
Değişken
6
Çarşamba
Meryem Taşı
Koyu Gri, Deniz Mavisi
Ermiş
Tüm evciller
Nergis
Yeşim, Jasper, Mavi-Sarı, Safir
Cıva, Platin, Kurşun

Düzen, mükemmeliyetçilik, ayrıntılar, çalışma ve hizmet etme denilince biliyoruz ki bir Başak burcundan bahsediliyor. Zodyağın en çalışkan, titiz ve düzenli burcu olan Başaklar için hayat düzene koymaktan ibarettir. Haritada fazla Başak vurgusu olduğu durumlarda – Burç, yükselen burç, Ay – Başak gibi – temizlik ya da düzen isteğinin abartıldığı durumlar ortaya çıkabilir.

Merkür’ün gözbebeği olan Başak burçları için iletişim, iyi ve sevgi dolu ilişkiler önemlidir. Eğlencelidirler ama bazen çalışmaktan ve düzen meraklarından hayatın eğlenceli kısmını kaçırabilirler. Analiz etmek ve düzene koymak onlar için önemlidir tabii bazen kritik eder durumda da olabilirler. En iyi çalışanlar Başak burçlarından çıkar ben her ofiste hayatınızı kolaylaştırmak için bir Başak burcu bulunmalıdır derim.

Toprak grubu burçlardan olduğundan ayakları yere basan planları, konular ile ilgili mantıklı yorumları ve yaklaşımları vardır. Çalışmayı çok seven ve çalışmadan duramayan Başaklar aynı zamanda parayı da severler. Kendilerine istedikleri gibi bir hayat ve düzen kurmak için bu önemlidir.

Sağlıklarına dikkat eder ve düzenli olarak kontrollerini yaptırırlar. Zihinleri sürekli çalışan ve yoğun olan Başakların ara ara kendilerini dinlendirmeleri ve zihinlerini boşaltmaları iyi olacaktır.

Düzenli, çalışkan Başak burçlarına ne hediye almalı? Evde yada ofiste işlerini kolaylaştıracak hediyeler; Ajanda, saat, eşyalarını düzenle koyabileceği bir çanta yada hayatını daha rahat planlamasını sağlayacak şeyler Başak burçları için uygundur. Kıyafette özellikle Başak burcu kadınları için önemlidir ama böyle bir hediye alacaksanız sade bir şey tercih etmeniz önerilir.

Terazi (Venüs’ün Çocuğu)

Yönetici Gezegeni:
Element:
Nitelik:
Uğurlu Sayıları:
Gün:
Uğurlu Taşı:
Renk:
Tarot kartı:
Hayvan:
Bitki:
Kıymetli Taş:
Kıymetli Maden:
Venüs
Hava
Öncü
6, 9
Çarşamba
Opal, Zümrüt
Turkuvaz, Pembe, Açık, Eflatun
Aşıklar
Yılan, kertenkele
Badem, selvi ve dişbudak, gül
Safir, Opal, Gül Kuvars
Bakır

Güzellik, zarafet, hoş şeyler, adalet ve denge denildiğinde bilin ki Terazi burcundan bahsediyoruz. Venüs’ün öncü nitelikte olan bu çocuğu Boğa burcu gibi güzellikleri sevmenin yanında, hayata daha farklı bir bakışa sahip olup daha toplumsal, insani ve iletişime odaklı bir burçtur. Hayatta ilişkileri, arkadaşlıkları ve onlarla nasıl olduğu bu kadar önem taşıyan başka bir burç yoktur. Fedakar ve sevdikleri için her şeyi yapabilecek insanlardır Teraziler, denge ve uyum onlar için önemlidir.

Sevmek, sevilmek, flört etmek Terazilerin doğasında vardır. Güzel yerler, güzel yemekler, kozmetik, giyim, alışveriş onların en sevdiği şeylerdir. Hatta bazen bir şeyi kullanmayacakları halde sadece güzel diye almışlıkları olmuştur. İletişim kurmak onlar için önemlidir bu yüzden yanlış anlaşılmak ve haksızlığa uğramak en dayanamadıkları şeylerdir. Bir teraziyi kızdırmak istiyorsanız onun yanında birine haksızlık yapın ve o kişinin hakkını nasılda avukatı gibi savunduğunu izleyin.

Güzel sanatlar, halkla ilişkiler, tiyatro ve uluslararası ilişkiler gibi meslekler teraziler için son derece uygundur. Yapacakları işin içeriğinde mutlaka iletişim ve hareket olmalıdır çünkü hareket yoksa terazilerin bir süre sonra sıkılıp gitmeleri muhtemeldir.

Terazi burcuna hediye alacaksanız, güzel bir şey ya da güzelliğe yönelik bir şey olmalıdır ama öyle kullandığı bir parfümü filan alıp hiç düşünülmemiş hissi yaratmayın bozulur. Mesela bir SPA paketi, güzel bir kutunun içinden çıkacak bir takı, konser bileti ya da görmek istediği bir yere seyahat Terazi’nin keyfini yerine getirecektir. İlla maddiyatı yüksek bir hediye olmasına gerek yok düşünülmüş, planlanmış, sürprizli ve şık bir sunumla gelecek ufak bir hediye de onu mutlu edecektir. Bunun karşılığında oda sizi mutlu etmek için elinden geleni yapacaktır.

Akrep (Mars’ın Çocuğu)

Yönetici Gezegeni:
Element:
Nitelik:
Uğurlu Sayıları:
Gün:
Uğurlu Taşı:
Renk:
Tarot kartı:
Hayvan:
Bitki:
Kıymetli Taş:
Kıymetli Maden:
Pluto-Mars
Su
Sabit
2, 4
Çarşamba
Topaz
Siyah, Koyu Kırmızı, Turuncu
Ölüm
Akrep
Akasya,krizantem,açelya
Akuamarin, Ateş Opa
Demir, Çelik, Plutonyum

Tutku, hisler, sabitlik, derinleşme ve derin duygular akrebin başlıca özellikleri arasındadır. Marsın duygusal çocuğu Akrep burçları sevdiğine son derece derin duygularla bağlanan ya da bağlanmak isteyen ve eğer buna karşılık bulamazsa o ortamda kalamayan insanlardır. Sezgileri çok gelişmiştir ve bu sezgilere önem verip dinledikleri takdirde hayatta ilerlerken onlara çok yardımcı olacaktır.

Düzenliliği severler yani sevgileri ve severek yapıp bağlandıkları şeyler uzun vadeli ve tutkulu olacaktır fakat kriz yaşamayı ve krizlerle büyümeyi de severler. Bu bilinçli yaptıkları bir şey değildir fakat hayatlarında deneyimledikleri krizler aslında onları geliştiren, büyüten ve ilerlemelerini sağlayan şeydir de. Bu yüzden bazen bir şeylere atlarlar ve zarar göreceklerini bilerek, hissederek girerler…

Su grubu burçlardan olan Akrep burçları, sabit özellikte bir burçtur ve aslında devamlılığı hayatlarında isterler. Sezgileri çok kuvvetli olduğundan bu onlara iş hayatlarında da özel ilişkilerinde de yardımcı ve yön gösterici olacaktır. Akrep burcunun geliştirmesi gereken tarafı kin tutmaları ve bu duyguları içlerinde besleyip büyütmeleridir.

İntikam alma isteğine kadar giden bu duygular hem sevgili Akrepler hem de çevresi için çok da iyi olmayabilir. Kıskançlık ve bunun sonucunda oluşan intikam duygusu bir Akrep burcunun uzaklaşması gereken ama sık sık düştüğü duygulardır. Kuşkucudurlar ve kolay kolay güvenmezler ama güvenini kazandığınızda da onlar için kalıcı olacaksınız demektir. Sevdiğini tam seven Akrep burcunun sevgisini ve güvenini kazandıysanız onun için vazgeçilmezsinizdir ve sizin için her şeyi yapabilir.

Akrep burcuna hediye alırken onu düşündüğünüzü göstermeniz, duygularına hitap etmeniz önemli olacaktır. Onunla ilk gittiğiniz restoranı hatırlayıp onu tekrar götürmeniz yada romantik bir şiir Akrep burcunun hoşuna gidecektir. Araştırmayı seven Akrep burçlarına ilgi alanlarına göre alınacak kitap, Cd benzeri şeyler hoşlarına gidecektir hele arasında güzel bir not ilişik ise değmeyin keyfin…

Yay (Jüpiter’in Çocuğu)

Yönetici Gezegeni:
Element:
Nitelik:
Uğurlu Sayıları:
Gün:
Uğurlu Taşı:
Renk:
Tarot kartı:
Hayvan:
Bitki:
Kıymetli Taş:
Kıymetli Maden:
Jüpiter
Ateş
Değişken
5, 7
Perşembe
Turkuaz
Eflatun, Mor, Lacivert, Siyah
Denge
At
Nergis,karahindiba,dut,meşe
Ametist, Ametrin, Yakut,
Kalay, Teneke, Bakır

Gezgin ruh, iyimserlik, maceraperest ve pozitif yaklaşım Yay’ları tanımlamaya başlamamız için yeterli olur herhalde. Sportif, maceracı ve yerinde duramayan sürekli gezmek isteyen birini görüyorsanız büyük ihtimalle burcu yada yükseleni Yay olan birisi ile karşı karşıyasınız demektir.

Yay’lar gerçeği ararlar, hayata geniş bakış açıları vardır, bilgi edinmeyi severler ama çokta detaylı bir şeyden sıkılabilirler. Hareket ve özgürlük düşkünü Yay’lar için hayatta mutlaka keşfedilecek ya da öğrenilecek bir şeyler daha vardır. Ateş elementi Yay’lar bir alevin parlaması gibi parlayıp sönebilirler bu hem kendilerini anlamayan ve sabit fikirlere karşı olabildiği gibi merak duydukları konulara karşıda olabilir. Hayatta sembolü olan bir ok gibi sürekli ileri gitmeyi ve ilerlemeyi isterler geriye bakmaya ne gerek var ki!

Bu sürekli hareket isteyen, özgürlüğüne düşkün ve sıkılgan yay burçlarının nasıl ilgisini çekmek gerekir ki? Sanırım onları besleyecek konularla meraklarını sürekli cezb ederseniz keşfetme enerjisini beslerseniz ve sıkmazsanız Yay’lar sizin için hem eğlenceli hem de enerji dolu bir arkadaş olacaklardır.

Maceraperest Yay’lara ne hediye alınabilir? Keşfetmek ve seyahat ile ilgili her şey diyebiliriz. Dünya üzerinde görülmesi gereken 100 yer kitabı, uçak bileti, safari yada trekking turu, spor ayakkabı yada sportif kıyafetler, farklı kültürleri anlatan kitaplar yada dünya üzerindeki farklı şehirlerin saatini gösteren bir duvar yada kol saati ilgilerine çekecektir.

Oğlak (Satürn’ün Çocuğu)

Yönetici Gezegeni:
Element:
Nitelik:
Uğurlu Sayıları:
Gün:
Uğurlu Taşı:
Renk:
Tarot kartı:
Hayvan:
Bitki:
Kıymetli Taş:
Kıymetli Maden:
Satürn
Toprak
Öncü
2, 8
Cumartesi
Grena
Koyu Gri (Kurşuni),
Şeytan
Keçi ve diğer boynuzlular
Karanfil,sarmaşık,çam
Oniks, Granat (La’l)
Kurşun, Kömür

Oğlaklar çalışmayı severler, zorlu koşullar ve kurallar onlara göredir. Hayatı ciddiye alırlar işlerine öncelik verirler ve azimlidirler. Hayatta birçok konuya da işe yaklaşır gibi yaklaşıp planlamak, zamanlamak ve kontrol etmek isterler tabii bu her zaman mümkün olmaz ve bu durumlar Oğlaklar için oldukça can sıkıcıdır, biraz akışta kalmayı ve plansızda hareket edilebileceğini öğrenmeleri gerekir.

Başarıyı severler ve hedeflerine ulaşmak için azimlidirler, kararlıdırlar ve zorluklar onları yıldırmaz. İnatçı olmaları hedeflerine ulaşmak ve başarıyı yakalamak için yardımcı olsa da bazen diğer insanlar için zorlayıcı olabilir.

Sadeliği severler ve olayları abartmazlar. Bazı insanların neden dramalar yarattığını da anlayamazlar. Başarı yakaladıklarında da tebrik almak iyidir ama abartıyı ve gösterişi sevmezler.

Satürn’ün çocuğu olan Oğlaklar için gezegenin ana özelliği olan disiplin, düzenleme, ders verme, kurallar ve öğrenme konuları önemlidir. Satürn sabırlıdır, kararlıdır ve yavaş yavaş bize hayatta öğrenmemiz gereken şeyleri öğreten bir gezegendir, Oğlakların bu disiplin ve çalışkanlığını anlamak kimin çocuğu olduğuna bakılınca kolay oluyor sanki.Takım sporlarını sever Oğlaklar keyifli zaman geçirmenin yanı sıra takım oyunu, strateji ve kazanmak önemlidir.

Oğlaklara hediye alacaksanız ilgi alanlarına göre bir hediye seçebilirsiniz tuttuğu takımın forması, bir kurs, yada trekking turu hediye edilebilir. Spor bir kıyafet, rahat bir ayakkabı yada işleri ile alakalı bir hediye onları mutlu edecektir.

Kova (Uranüs’ün Çocuğu)

Yönetici Gezegeni:
Element:
Nitelik:
Uğurlu Sayıları:
Gün:
Uğurlu Taşı:
Renk:
Tarot kartı:
Hayvan:
Bitki:
Kıymetli Taş:
Kıymetli Maden:
Uranüs
Hava
Sabit
1, 7
Çarşamba
Ametist
Lacivert, Koyu Eflatun, Mavi
Yıldız
Büyük kuşlar
Meyve ağaçları ve orkide
Safir, Akuamarin, Ametist,
Gümüş, Uranyum

Toplumsal, vizyoner, orijinal, sosyal ve yenilikçi Kovalar dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek için gelmiş gibidir. Farklı yaklaşımları ve olaylara farklı bakış açıları ile Kova’lar kişileri etrafında toplar ve birçok arkadaşları vardır.

Özgürlüklerine düşkündürler ve kendi yollarında ilerlerler, sabit özelliklerinden dolayı bazen kendi fikirlerinden farklı fikirleri kabul etmekte zorlanırlar. Araştırmacıdırlar, farklı ve yenilikçi bilgileri okumayı severler. Astroloji Kova burçlarının merak ettiği ve ilgilendiği bir alandır. Spor yapmayı severler, tenis, yüzme, kürek ilgi alanları olabilir.

Sistemdeki bozuklukları gördüklerinde başkaldıran ve düzeltmek için ellerinden geleni yapan burçtur Kova. Yaratıcıdırlar ve ellerine aldıkları bir projeyi Satürn’ün çocuğu olarak hayata geçirmek için her şeyi yaparlar ama Uranüs’te işin içinde olduğundan yenilikçi ve farklı yaklaşımları da illa olacaktır. Teknoloji ile araları iyidir ve yaptıkları işte de teknolojiyi kullanmayı severler. Kova burçlarına hediye alırken yenilikçi ve teknolojik bir ürün seçebilirsiniz. Farklı özelliklere sahip bir telefon, dalmaya ya da spora uyumlu bir saat, evde kullanabilecekleri teknolojik bir alet uygun olacaktır. Ayrıca araştırmacı ruhlarına uygun, ilgi alanlarından bir kitapta hoşlarına gidebilir.

Balık (Jüpiter’ in Çocuğu)

Yönetici Gezegeni:
Element:
Nitelik:
Uğurlu Sayıları:
Gün:
Uğurlu Taşı:
Renk:
Tarot kartı:
Hayvan:
Bitki:
Kıymetli Taş:
Kıymetli Maden:
Neptün
Su
Değişken
2, 6
Cuma
Akuamarin
Açık Mavi, Yeşilimsi Mavi
Ay
Balıklar
İncir ve söğüt, nilüfer
Akuamarin, Mavi Safir,
Teneke, Kalay, Polonyum

Duygusal, hassas, fedakar ve kırılgan bir burçtur Balık burcu. Aslında içlerinde zodyağın diğer 11 burcundan da bir şeyler vardır. Zodyağın son burcu olan Balık burcunda biraz kendini feda etme enerjisi de vardır. İnsanlar için bir şeyler yapmak ve yardım etmek isterler ve vefa beklerler. Vefasızlık yada aslında size normal gelen bazı şeyler Balık burcunun alınmasına ve üzülmesine sebep olabilir.

Ruhsal yolculuklarına önem verirler ve öğrenmeyi severler. Hayal güçleri gelişmiştir, bazen hayal ve gerçek arasında gidip gelirler. Fedakarlık ve yardım temalarını severler ve başkalarına yardım ederek aslında kendilerini de beslerler. Bu sırada karşıdaki kişilerle kurdukları empati başkalarının acılarını kendi acıları gibi hissetmelerine sebep olabilir. Aşk ilişkilerinde hassas, fedakar, sevecen, romantik ve yaratıcıdırlar.

Balık burcuna hediye alternatifleri arasında, romantik bir yemek, onlar için yazılmış bir şiir eşliğinde şarap, takı- aksesuar, hayal güçlerini besleyecek bir kitap, hobilerine yönelik bir şeyler düşünebilirsiniz.

Güliz Kına

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.