Melekler ve Burçlar

0 71.119

Merhabalar, Sevgili Canlar,

Melekler ve Burçlar’ı Nelerdir?…

Sizlere kısaca Astroloji ile bilgi verip, Melekler ve Burçlar konusunda hangi meleğin hangi burca denk geldiğini paylaşıyor olacağız.

Astrolojiyi genel olarak değerlendirirsek; yıldızların, gezegenlerin ve uyduların hareketleriyle ilgili gözlemlere dayanan kadim bir öngörü ve şifa yöntemidir. Astronomi tarafından gerçek bir bilim olarak kabul edilmeyen astroloji içerisinde mistik gerçeklikler içermektedir.

Burçlar kendi içerisinde hem güçlü hem de güçsüz olduğu özelliklere sahiptir. Burçlarımızın güçlü yönlerini başkalarına yardım etmek için kullanılması, güçsüz olduğu yönlerini ise iyileştirmeye çalışmamız gerekmektedir. Astroloji sayesinde kişiliğimizi, insanlarla olan ilişkilerimizi, dönemsel değişen ruh hallerimizi, spesifik tarihlerde gerçekleşen olayları ve hatta hayatınızın hangi yöne doğru yönleneceğini anlayabilirsiniz. Hayattaki amacımızın ne olduğunu anlayarak zamana istediğimiz şekilde yön verebiliriz.

Yaşamımızın gizemli olan kilidini açmak için nesiller boyunca saygı duyularak kullanılan bir gelenek olması sebebiyle astroloji bütün dinler ve inançlarla bir ahenk içerisindedir.

Hepimiz parmak izi gibi eşsiz bir doğum haritasına sahibiz.  Aynı şekilde bildiğiniz üzere hepimize Yüce Allah tarafından koruyucu melekler tahsis edilmiştir. Bu “Melekler” doğumumuzdan önce bizlerle olmaya başlayıp,  hayatımız boyunca da Yüce Allah’ın iradesini yerine getiren ve egosu olmayan her zaman yanımızda olan semavi varlıklardır.

Baş Melekler ve bize özel tahsis edilen koruyucu meleklerimiz; sınırsız sevgi, destek ve rehberlik etmek için her zaman bizle beraberlerdir. Bunların yanı sıra hayatımız boyunca içgüdüsel hisler, uyarıcı düşünceler ve işaretler formunda önümüze işaretler çıkarmaktadırlar. O’ nlar bizleri korumak için herşeyin en iyisini yapmaktadırlar. Tüm bu semavi varlıklar Yüce Allah’ın güvenilir ve yardımsever elçileridir.

Her Baş Meleğin kendilerine has özellikleri ile burçlar arasında uyum bulunmaktadır. Tabiki bunun anlamı Baş Meleklerin sadece o burç ile ilgilidir denemez. O’nlar Tanrımıza dua eden herkese yardım edebilen semavi varlıklardır.

Evet Canlar gelelim burçlarınızın meleklerine;

Baş Meleklerle ilgili detay bilgileri burçların altında bulunan Baş Melek isimlerine tıklayarak okuyabilirsiniz.

 KOÇ burcunun Başmeleği

ARİEL

BOĞA burcunun Başmeleği

CHAMUEL

 İKİZLER burcunun Başmeleği

ZADKİEL

YENGEÇ burcunun Başmeleği 

CEBRAİL

ASLAN burcunun Başmeleği

RAZİEL

BAŞAK burcunun Başmeleği

METATRON

TERAZİ burcunun Başmeleği

JOPHİEL

AKREP burcunun Başmeleği

CEREMAYEL

 
YAY burcunun Başmeleği

RAGUEL

OĞLAK burcunun Başmeleği

AZRAİL” 

   
KOVA  burcunun Başmeleği

URİEL

BALIK burcunun Başmeleği

SANDALFON” 

 

Teşekkürlerimle….
Sevgide ve Işıkta Kalın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.