Meleklerden Nasıl Yardım İsteriz?

2 100.951

Sitemize ve diğer sosyal medya ağlarına gelen en çok sorduğunuz soru “Meleklerden nasıl yardım isteriz.” Sizlerle bu yazımda Sevgili Meleklerimizden nasıl yardım talep ederiz onu paylaşacağım. Önce kısaca; Meleklerimizin tekrar kısa bir tanımını yazalım.

Meleklerimiz ilk nefesimizden son anımıza kadar, bizi korumak, kulağımıza en iyi en güzeli sevginin, ışığın, merhametin yolunu gösterip, fısıldamak için hep bizimledirler. (Bak.Evrensel Kitabımız Kuran-ı Kerim Kaf suresi 17-18. ayeti) İstisnasız hepimizin en az iki koruyucu meleği vardır. Bunu sadece kutsal kitaplar yazmıyor, duru görüsü güçlü olanlar melekleri görebiliyor ve iletişim de kurabiliyorlar.

MELEK: Kelime anlamı Arapça’da “Yüce Allah’ın mesaj-haber vereni”demektir. (Tanrı ile insan arasında aracılık yaptığına ve nurdan olduğuna inanılan semavi varlıklar.) Meleklerin “ego” ları yoktur. Saf ve koşulsuz sevgi dolu ışıklardır”. Sadece Yüce Rabbimizin emrine itaat ederler. Yüce Allah’ın bizlere sevgi dolu düşüncelerini haber verenleri de diyebiliriz.

MELEKLERDEN NASIL YARDIM TALEP EDİLİR!

Yüce Allah’ın mesaj verenleri meleklerimizden yardım istemenin herhangi bir şartı veya kuralı yoktur. Çünkü; Melekler her zaman bizimledir. Bizlerin kendimizi iyi hissetmediğimizde bizi rahatlatıp sadece iyiliğimizi isterler. Önemli olan sadece Yüce Allah’tan ve meleklerinden yardım talebinde bulunmamız yani istememizdir. Koruyucu meleklerimizden ne kadar çok yardım istersek; bizler, o kadar çok yardım ve rehberlik alır, bir o kadar  da farkındalığımız artar ve içimizden gelen o seslerin (İçsesinizin) sevgili meleğimizden mi yoksa egomuzdan mı geldiğini ayırt edebiliriz.

Meleklerinizi çağırırken onların sizin yanınızda olduğuna güvenip tüm korku, kaygı, endişe gibi kuruntulardan uzaklaşın. Hemen mutlu ve sevinçli olduğunuz bir ana dönün, mutlu olduğunuz o anda enerjiniz pozitife dönüşür. Pozitifte olduğunuzda sevgili meleklerin de frekansları yüksek titreşimde olduğu için dualarınızı, dileklerinizi o an’da yapın. Çünkü frekansınızın yüksek olması  meleklerin işini kolaylaştırır. Melekler eğer istemezsek bizlere yardım edemezler. Çünkü özgür irademize müdahale etmiş olurlar ve melekler biz istemedikçe özgür irademize karışamazlar. Onlar bize yardım etmek için buradalar. Yüce Allah’ın yanımıza yolladığı sınırsız sevgi dolu yardımcıları ve armağanlarıdırlar. İster Yüce Allah’tan, ister sevgili meleklerimizden yardım isteyin, fark etmez. “Tüm yaptığımız duaların Yüce Rabbimize gittiğini bilin.”  Allah’ın izniyle  meleklerden yardım talep etmemizde bir sakınca yoktur. Her zaman yardım isteyebiliriz.

Bu sebeple; Sevgili Meleklerimizden içinizden nasıl geliyorsa öyle yardım isteyin…

İster yazın, ister içinizden, ister yüksek sesle… yeter ki yardım isteyin. Kafanızdan değil, yüreğinizden isteyin yeter. Gülümseyerek, samimiyetle, hissederek, içtenlikle yardım isteyin. Yüce Allah; bizlerin zaten neye ihtiyacımız olduğunu, neler hissettiğimizi ve hangi konuda yardım istediğimizi bilir. Bizler sadece isteklerimizi niyet edelim. Yüce Rabbimize dua etmemizin diğer bir yararı da duygu ve düşüncelerimizi serbest bırakıp akışta kalmak rahatlayıp ferahlamaktır. “DUA’nın kuvvetli bir operatör olduğunu, Her yerde çektiğini her zaman hatırlayın.”

Meleklerden yardım istedikten sonra çoğumuzun yaptığı bir yanlış meleklerin önüne set koymaktır. İsteğinizin nasıl olacağı Yüce Allah’ımıza kalmıştır. Sadece bilin ki, dileğiniz en doğru zamanda, en doğru şekilde en hayırlı şekilde olacaktır. İstediğiniz her ne ise “Ben istedim ama olmaz” derseniz meleklerin önüne engel koymuş olursunuz. “İsteğiniz bizim için emirdir derler” melekleriniz size. Talebiniz her ne ise bu konuda da  bir mucize, sürpriz olacak, “Ben bu işi Yüce Allah’a ve Sevgili meleklerime bırakıyorum” deyin ve unutun gitsin. İstemiş olduğunuz dileğiniz her ne ise ilk önce kendiniz inanın. İnanın ki gerçekleşsin. (Önemli: Hangi konuda daha çok yardıma ihtiyacınız varsa o konuda yardım isteyin ve o konuya odaklanın.) Yani isteklerinizin önem sırasına göre yardım talep edin.

Meleklerimiz  bizden yardım istediğimiz konuda bazen bir adım atmamızı da isteyebilirler. Bunlar herhangi bir işaret olabilir. Mesela birini aramamız ya da birden aklımıza  gelen parlak fikirler ve düşünceler, içimize doğan olumlu hisler, rüyalar, içinizdeki olumlu olan sesin “şunu” yap demesi şeklinde olabilir. İçinizdeki O sese “olumlu” olana kulak verin ve bir adım da siz atın. Meleklerinizden sınırsız isteyin ve onlara engel olmayın. Ve öylede oldu. Şükürler olsun.

Sevgide ve Işıkta Kalın.

Sonsuz Teşekkürlerimizle…

  1. Ömer diyor

    Anlattığınızın fazlasını yaşıyoruz ailece yorumunuzu okudum insanlar için fener olacak bir yazıtınız var mutlu oldum doğal olmanız iyi olmanız ve inanmanız gerekir okuyucular denemekten zarar gelmez .

  2. Gizli kalsın :) diyor

    Maalesef bir çok insan gibi bazı sorunlarla üzüntülerle karşı-karşıyayım. Araştırma yaparken nedense o kadar sayfanın içerisinden sizi seçtim bence bu zaten bi işaredir. Söylediğiniz gibi ” ben bunu yüce Allah’a ve Sevgili meleklerime bırakıyorum” eminim herşey iyi olcak. Gerçekten böyle bişeyi bizimle paylaştığınızın için çok çok teşekkürler :))

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.