Melek Nedir ve Meleklerin Görevleri

0 19.299

Melek Ne Demek ve Melekerin GörevleriMelek Nedir?

Bir çok dinde inanılan cinsiyetleri olmayan ve daima Yüce Allah’a ibadet eden semavi varlıklara verilen isme Melek denir. Tanrı katının nurani, ruhani, ölümsüz daima iyi işler yapan kudretli saf temsilcileridir.

Yüce Allah’ın mesajlarını ruhumuza ulaştıran, emirlerine uyan, bilincimizi yükseltmeye bizleri en doğruya en iyiye, en güzele doğru yönlendirmeye çalışan saf sevgi enerjisini hissetmemize yardım eden sonsuz sevginin frekansları olan varlıklardır.

Kainatta maddi ya da manevi bütün işlerde görevlidirler. Kelime anlamı; Allah’ ın mesaj vereni elçileridir. Yüce Yaradan’ımızın bize uzanan saf sevgi ve ışık elleri diye de düşünebiliriz.

Sahte benlikleri olmaması sebebi ile saf bir şekilde koşulsuz sevgiyle dolu olan, bizler istediğimiz sürece  her daim yardımcı olmaya çalışan,( özgür irademize karışamadıkları için) zaman ve mekan sınırına bağlı olmayan, ne zaman ihtiyaç duyarsak her istediğimizde bizlerle olabilen her şekilde bizlere din,dil, ırk gözetmeksizin yardım eden varlıklardır. Mezhepleri yoktur. Melekler saf enerji ve saf ışıktırlar.

Meleklerin Görevleri

Allah ile insan arasında hem iletişim sağlamak hem de insanları koruyan takipçiler olarak yardım etmektir. Yerde, gökte ve her yerde bulunurlar. Yüce Allah’ımızın bizlere verdiği en büyük armağanlardır. O güzel enerjileri ile muhteşem mutluluk, huzur verip enerjimizi negatiften pozitife çevirirler. “Melek” ismini duymak dahi insanlarda inanılmaz bir huzur, mutluluk yüzünde bir gülümseme yaratır.

Sevgide ve Işıkta Kalın.

Sonsuz Teşekkürlerimizle…

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.