Melek Nedir ve Meleklerin Görevleri

0 19.361

Melek Ne Demek ve Melekerin GörevleriMelek Nedir?

Bir çok dinde inanılan cinsiyetleri olmayan ve daima Yüce Allah’a ibadet eden semavi varlıklara verilen isme Melek denir. Tanrı katının nurani, ruhani, ölümsüz daima iyi işler yapan kudretli saf temsilcileridir.

Yüce Allah’ın mesajlarını ruhumuza ulaştıran, emirlerine uyan, bilincimizi yükseltmeye bizleri en doğruya en iyiye, en güzele doğru yönlendirmeye çalışan saf sevgi enerjisini hissetmemize yardım eden sonsuz sevginin frekansları olan varlıklardır.

Kainatta maddi ya da manevi bütün işlerde görevlidirler. Kelime anlamı; Allah’ ın mesaj vereni elçileridir. Yüce Yaradan’ımızın bize uzanan saf sevgi ve ışık elleri diye de düşünebiliriz.

Sahte benlikleri olmaması sebebi ile saf bir şekilde koşulsuz sevgiyle dolu olan, bizler istediğimiz sürece  her daim yardımcı olmaya çalışan,( özgür irademize karışamadıkları için) zaman ve mekan sınırına bağlı olmayan, ne zaman ihtiyaç duyarsak her istediğimizde bizlerle olabilen her şekilde bizlere din,dil, ırk gözetmeksizin yardım eden varlıklardır. Mezhepleri yoktur. Melekler saf enerji ve saf ışıktırlar.

Meleklerin Görevleri

Allah ile insan arasında hem iletişim sağlamak hem de insanları koruyan takipçiler olarak yardım etmektir. Yerde, gökte ve her yerde bulunurlar. Yüce Allah’ımızın bizlere verdiği en büyük armağanlardır. O güzel enerjileri ile muhteşem mutluluk, huzur verip enerjimizi negatiften pozitife çevirirler. “Melek” ismini duymak dahi insanlarda inanılmaz bir huzur, mutluluk yüzünde bir gülümseme yaratır.

Sevgide ve Işıkta Kalın.

Sonsuz Teşekkürlerimizle…

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.