Esma-ül Hüsna (EL-ADL) ile Şifa Bulmak & 104 Kere & Adil ve Adaletli Bir Kul Olmak için

0 3.903

Merhabalar,

Pazar Gününün Gezegeni: ☀️ GÜNEŞ,

Güneş Neyi Yönetir: Otorite, Canlılık, Güç, Baba’yı

Hizmet Meleği: RUKYAİL

Madeni: Altın

Burcu: Aslan (Esed)

Notası: Re

Davranışlarımızda adil olmak kimseye zulmetmemek, nefsimizi fitne ve fesattan kurtarıp, artık bize de yaramayan kötü huylarımızı iyi huylara dönüştürmek, güzel ahlaklı adil ve adaletli bir kul olmak  için Pazar günleri okuyacağımız Esma-ül Hüsna’dan Yüce Allah’ı anacağımız isimlerinden biri olan Esma’yı sizinle aşağıda paylaşıyoruz.

EL-ADL (104 Kere)

ANLAMI: Son derece adaletli olan…

Evrensel Kitabımız Kur-an’ı  Kerim “Maide Suresi, 8. Ayet’inde der ki;”SİZ EY imana ermiş olanlar! İnsaf ile hakikate şahitlik yaparak Allah’a bağlılığınızda sıkı durun; ve herhangi bir kimseye karşı nefretiniz, sizi adaletten sapma günahına itmesin. Adil olun; bu, Allah’a karşı sorumluluk bilinci duymaya en yakın olan(davranıştır.) Ve Allah’a karşı sorumluluğunuzun bilincinde olun; şüphe yok ki Allah bütün yaptıklarınızdan haberdardır.” 

NİYETİMİZ:  İlahi Sevgi’den; Davranışlarınızda adil olmak kimseye zulmetmemek, nefsinizi fitne ve fesattan kurtarıp, artık size de yaramayan kötü huylarınızı iyi huylara dönüştürmek, güzel ahlaklı adil ve adaletli bir kul olmak  için niyet edebilirsiniz.

Hepimize şifa olması dileğimizle……..

Sevgide ve Işıkta Kalın

Sonsuz Sevgilerimizle…

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.