Esma-ül Hüsna (EN-NUR) ile Şifa Bulmak & 256 Kere & Aydın’lanmak Doğruyu, Yanlışı Ayırt Etmek için

0 6.820

Pazar Gününün Gezegeni: ☀️GÜNEŞ

Güneş Neyi Yönetir? Otorite, Canlılık, Güç ve Baba’yı,

Hizmet Meleği; RUKYAİL

Madeni: Altın

Burcu: Aslan (Eset)

Notası: Re

Aydın’lanıp, O’nun nur’uyla dolup Işık gibi parlamak, gönlümüzün huzurla dolması ve bütün her şeye Yüce Yaradan’ın gözünden görebilmek ve bakmak için Yüce Allah’ımızın; Esma-ül Hüsna’daki Pazar günleri anacağımız isimlerinden biri olan Esma’yı aşağıda paylaşıyoruz

EN-NUR (256 Kere)

ANLAMI: Alemleri, simaları, gönülleri nurlandıran, dilediğine nur eden, nur olan.

Yüce Allah Evrensel Kitabımız Kur-an-ı Kerim “Nur Suresi 35-36. ayetinde der ki; Allah, göklerin ve yerin nurudur.. O’nun nurunun misali, içinde çerağ bulunan bir kandil gibidir; çerağ bir sırça içerisindedir.; sırça sanki incimsi bir yıldızdır ki, doğuya da, batıya da ait olmayan kutlu bir zeytin ağacından yakılır; (bu öğle bir ağaç ki) neredeyse ateş ona dokunmasa da yağı ışık verir.(Bu nur,) üstüne nurdur. Allah kimi dilerse onu Kendi nuruna yöneltip-iletir. Allah İnsanlar için örnekler verir. Allah, her şeyi bilendir.(Bu nur) Allah’ın onların yüceltilmesine ve isminin zikredilmesine izin verdiği evlerdedir; onların içinde sabah-akşam O’nu tesbih ederler.

NİYETİMİZ: Yüce Allah’ım; şimdi, şu an’dan itibaren senin ışığınla ve sevginle tüm hücrelerimin dolmasını ve de senin istediğin gibi bir kul  Ol’maya niyet ediyorum. Şükürler Ol’sun. Ve Öyle de Ol’du…….

Not: Yukarıda ayet te geçen sırça, mümin, zikir ve çerağ’ın Türkçe’de sözlük anlamı;

ÇERAĞ:Güneş, Işık, Nur demek

SIRÇA: Cam’dan Yapılmış olan.

MÜMİN: İnançlı, İnanan demek.

ZİKİR: Anmak demek.

Yazımızı yine Evrensel Kitabımız Ol’an Kur-an-ı Kerim’deki  AHZAB Suresi 46. ve 47. ayet’lerinin muhteşem enerjisi ile noktalıyalım. Yüce Allah der ki; “Allah’ın izniyle( Allah’a Çağıran) “Biz seni Allah yoluna Işık saçıcı bir güneş Ol’arak gönderdik. 47.ayet” Allah tarafından büyük bir lütfa ulaşacaklarını inançlı olan ve inananlara söyle”

Sevgide ve Işıkta Kalın.

Sonsuz Sevgilerimizle…

Esma-ül Hüsna’lar  (Allah’ın 99 İsmi) Hangi Esmalar Hangi Günlerde Okunur ?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.