Esma-ül Hüsna (ER-RAHMAN) ile Şifa Bulmak & 298 Kere & Merhametli Olmak için

0 4.542

Merhabalar,

Pazar Gününün Gezegeni: ☀️ GÜNEŞ,

Güneş Neyi Yönetir: Otorite, Canlılık, Güç, Baba’yı

Hizmet Meleği: RUKYAİL

Madeni: Altın

Burcu: Aslan (Esed)

Notası: Re

Merhametli Olmak için Pazar günleri okuyacağımız Esma-Ül Hüsna’dan Yüce Allah’ı anacağımız isimlerinden biri olan Esma’yı sizinle aşağıda paylaşıyoruz.

ER-RAHMAN (298 Kere)

ANLAMI: Dünyada; Görünen görünmeyen, inanan inanmayan, kendisine dua eden, etmeyen bütün mahlukatın iyiliğini isteyip yardım eden, yarattıklarına rızık ve sayısız nimetler veren, merhameti çok olan.

Evrensel Kitabımız Kur-an’ı  Kerim “En’am Suresi, 54. Ayet’inde der ki; Selam Ol’sun size! Rabbiniz kendi üzerine rahmeti (merhameti) yazdı. Şöyle ki, Sizden kim cahillikle bir kabahat işler de sonra peşinden TEVBE eder, kendini düzeltirse (bilmiş Olun ki) O çok bağışlayandır, çok merhamet edendir.” Başka bir Ayet’te de;

Evrensel Kitabımız Kur-an’ı Kerim “Haşr Suresi, 22. Ayet’inde der ki; O’ndan başka İlah yoktur. Gaybı da, müşahade edilebileni de bilendir. Rahman, Rahim Olan O’dur.”

NİYETİMİZ: Güzel bir Kalbe sahip olmak,  her şeye ve herkese Yüce Yaradan’ın gözünden bakıp, görmek vede merhametli davranmak için niyet edebilirsiniz.

Hepimize Şifa olması dileğimizle……..

Sevgide ve Işıkta Kalın

Sonsuz Sevgilerimizle…

Esma-ül Hüsna’lar  (Allah’ın 99 İsmi) Hangi Esmalar Hangi Günlerde Okunur ?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.