Esma-ül Hüsna (EL-HALİM) ile Şifa Bulmak & 88 Kere & Yumuşak Huylu, Sabırlı Olmak, Öfke ve Sinir Kontrolü için

0 57.606

Merhabalar,

Cumartesi Gününün Gezegeni: ♄ SATÜRN (Zuhal),

Satürn Neyi Yönetir: Sorumluluk ve İstikrarı,

Rengi: Gece mavisi.

Hizmet Meleği: KESFİYAİL

Madeni: Kurşun

Burcu: Kova

Notası: Fa

Yumuşacık, sabırlı, merhametli bir ruh hali ve kişiliğe sahip olmak, sinir, öfke kontrolü için; Cumartesi günleri okuyacağımız Esma-Ül Hüsna’dan Yüce Allahı anacağımız isimlerinden biri olan Esma’yı sizlerle paylaşıyoruz.

EL-HALİM (88 Kere)

ANLAMI: Yumuşak davranan, hilmi (yumuşak huylu, sabırlı) çok olan.

Evrensel Kitabımız Kur-an’ı Kerim; “Al’i İmran Suresi, 155. Ayet’inde der ki; İki topluluğun karşı karşıya geldikleri gün, sizden geri dönenleri, kazandıkları bazı şeyler dolayısıyla şeytan onların ayağını kaydırmak istemişti. Ama andolsun ki Allah onları affetti. Şüphesiz Allah bağışlayandır, yumuşak olandır.

NİYETİMİZ: Yumuşak huylu, sakin, sevecen. sabırlı,  Yüce Allahın istediği gibi bir kul olmak için niyet edebilirsiniz. Burada aklıma evrensel olan Yükselmiş Üstadımız Hz.Mevlana’nın şu muhteşem çok değerli sözü geldi.“Tevazu ve Alçak Gönüllülükte Toprak gibi Ol.” ( Tevazu ehli olmanın anlamı: makam, servet, şöhret gibi gelip geçici şeylere fazla önem vermemek, insanlara hizmet ve yardım etmek)

Hepimize Şifa olması dileğimizle……

Sevgide ve Işıkta Kalın

Sonsuz Sevgilerimizle…

Esma-ül Hüsna’lar  (Allah’ın 99 İsmi) Hangi Esmalar Hangi Günlerde Okunur ?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.