Esma-ül Hüsna (EL-HABİR) ile Şifa Bulmak & 812 Kere & Hafıza’mızın Genişlemesi ve İdrak Edebilmemiz için

0 9.391

Merhabalar,

Pazartesi Gününün Gezegeni;  🌙AY (Kamer),

Ay Neyi Yönetir: Duygular, Anılar ve Anne’yi,

Rengi: Beyaz.

Hizmet Meleği: CEBRAİL

Madeni: Altın

Burcu: Yengeç (Seretan)

Notası: Re

Hafıza’mızın ve İdrak etmemizin genişlemesi, mana alemi (Mana aleminin anlamı: Sezgi ve İlham yoluyla Yüce Allahın bizlere bahşettiği nitelik)  ve rüyalarımızda gizli bir işin mahiyetini öğrenmek için; Pazartesi günleri okuyacağımız Esma-ül Hüsna’dan Yüce Allahımızı anacağımız isimlerinden biri olan Esma’yı aşağıda sizinle paylaşıyoruz.

EL-HABİR (812 Kere)

ANLAMI: Her şeyin iç yüzünden, gerçekliğinden ve gizli tarafından haberdar olan.

Evrensel Kitabımız Kur-an’ı Kerim; “Haşr Suresi, 18. Ayeti’nde der ki; Ey iman edenler, Allah’tan korkun. Herkes yarın için neyi takdim ettiğine baksın. Hiç şüphesiz Allah, yaptıklarınızdan haberdardır. 

NİYETİMİZ:İlahi Sevgi’den; Hafıza’mızın ve İdrak etmemizin genişlemesi, mana alemi (Mana aleminin anlamı: Sezgi ve İlham yoluyla Yüce Allahın bizlere bahşettiği nitelik)  ve rüyalarımızda gizli bir işin anlamını öğrenmek, Nefs’imiz ve şeytan’ın oyunlarından korunmak için niyet edebilirsiniz.

Hepimize Şifa Olması dileğimizle……

Not: Yüce Allah biz kullarının kalplerimizden geçen her türlü düşüncelerden (iyi-kötü) haberi vardır. İçimizden geçen bu düşüncelerden sorumlu tutmaz. “Yalnız kötü fikirleri eyleme koyduğumuzda İlahi kural ve Yasalar gereği bizler için işleme koyar.”

Sevgide ve Işıkta Kalın

Sonsuz Sevgilerimizle…

Esma-ül Hüsna’lar  (Allah’ın 99 İsmi) Hangi Esmalar Hangi Günlerde Okunur ?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.