Esma-ül Hüsna (EL-VASİ) ile Şifa Bulmak & 137 Kere & Uzun Sıhhatli Güzel Yaşam ve Rızık Genişliği için

0 29.494

Merhabalar,

Pazartesi Gününün Gezegeni: 🌙AY (Kamer)

Ay Neyi Yönetir: Duygular, Anılar ve Anne’yi,

Rengi: Beyaz

Hizmet Meleği: CEBRAİL

Madeni: Gümüş

Burcu: Yengeç (Seretan)

Notası: Si

Uzun sıhhatli bir ömür ve Rızık Bolluğu – Rızk’ın anlamı: Yüce Allah’ın tüm canlılara kendi katından verdiği yenilen, içilen, giyilen ve maddi-manevi yararlanılan mal, çocuk, eş, ilim-irfan, iman ve güzel ahlak gibi şeyler için; Pazartesi günleri okuyacağımız Esma-ül Hüsna’dan Yüce Allah’ımızı anacağımız isimlerinden biri olan Esma’yı aşağıda sizinle paylaşıyoruz.

EL-VASİ (137 Kere)

ANLAMI: İlim, İhsan,Rahmeti, Lütfu bol ve geniş olan.

Evrensel Kitabımız Kur-an’ı Kerim; “Bakara Suresi, 115. Ayeti’nde der ki; Allah’ın genişliği tüm evreni kuşatmıştır. Yokluktan varlığı yaratan Allah mekana bağımlı değildir, tüm mekanların üstündedir. Çünkü mekanı da yaratan Allah’tır. Bir çok toplumda Allah’ın göklerde olduğu zannı yaygındır. Allah’a “dua” ettiklerinde insanlar, yüzlerini göğe çevirerek batıl bir tutum içine girerler. Gerçekte ise; Doğu’da Allah’ındır, Batı’da. Her nereye dönerseniz Allah’ın yüzü (kıblesi) orasıdır. Şüphesiz ki Allah kuşatandır, bilendir.

NİYETİMİZ: Uzun sıhhatli bir ömür ve Rızık Bolluğu (Rızk’ın anlamı: Yüce Allahın tüm canlılara kendi katından verdiği yenilen, içilen, giyilen ve maddi-manevi yararlanılan mal, çocuk,, eş, ilim-irfan, iman ve güzel ahlak gibi) konularda güzel bir kul olmak ve kolaylık sağlaması için niyet edebilirsiniz.

Batıl’ın sözlük anlamı: Doğru ve haklı olmayan, geçerliliği bulunmayan, gerçeğe uymayan. Temelsiz, boş.

Hepimize Şifa Olması dileğimizle……

Sevgide ve Işıkta Kalın

Sonsuz Sevgilerimizle…

Esma-ül Hüsna’lar  (Allah’ın 99 İsmi) Hangi Esmalar Hangi Günlerde Okunur ?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.