HZ. NUH Peygamberin Duası – Peygamberlerimizin Evrensel Kitabımız Kuranı Kerimde Geçen Duaları

0 170

Selamlar,

Sizlerle bildiğimiz elimizde mevcut olan Peygamberlerimizin Evrensel Kitabımızda Kuran-ı Kerim’de geçen benimde okudukça rahatladığım bazı Dua’larını  paylaşıyor olacağız. Hepimize Şifa Ol’sun. Kalpten inanarak huşu içinde İyi okumalar diliyoruz.

HZ. NUH (a.s.)

-“Rabbi inni euzü bike  en es’eleke ma leyse li bihi’ılm. Ve illa teğfirli ve terhamni eküm-minel-hasirin.”(Hud Suresi, 47. Ayet)

“Ey Rabbim! Bilmediğim şeyi istemekten sana sığınırım. Eğer Sen, beni bağışlamaz ve bana merhamet etmezsen ben hüsrana düşenlerden olurum.” (Hud Suresi,47.ayet)

Kalpten samimiyetle yapılan bizlerin en yüksek iyiliğine olan; Yüce Yaratıcımız senin bildiğin bizim bilmediğimiz dualarımızı kabul et. Yüce Allah’ım Senin istediğin gibi bir kul olmam için lütfen bana yardım et. 7 ceddim dahil hepimizin günahlarını bağışla, affet. Sen bağışlayanların en büyüğüsün. Ulular, Ulusu Güzel Rabbim; Benim ve Bütünün en yüksek hayrına şifa olmasına niyet ettim, Ve öyle de Ol’du. Şükürler Ol’sun. Yüce Rabbimize….

Sevgide ve Işıkta Kalın.

Sonsuz Teşekkürlerimizle.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.