Ruhsal Yollar

0 2.115

Ruhsal Yollar

Dünya gezegeninde var oluşta insanlara, birliğe ulaştıracak dört yol sunulmuş. Dünyaya gelmeden önce seçtiğimiz hizmet yolu her ne olursa olsun zaman için yeni bir yolda hizmet etmeyi seçebiliyoruz.

Bize sunulmuş bu hizmet yollarına bakalım. Karanlığa hizmet – aydınlığa hizmet, pozitife hizmet – negatife hizmet yolu.

Karanlığa hizmet yolu; manüpilasyon ve köleleştirme enerjisini ile kendi ruhsal yükselişine odaklanır.

Aydınlığa hizmet yolu; sevgi odağında her insanın kendi ruhsal ışığına ulaşmasına yardımcı olarak toplumsal yükselişe odaklanır.

Negatif hizmet yolu; karanlık hizmet yolunun daha hafifletilmiş düzeyde enerjilerini kullanır. Kendine hizmet hakka hizmet inancı vardır. Yaşam içinde ve ibadetlerde her zaman için öncelikli olarak kendini düşünür. Her alanda kendine hizmet eder.

Pozitif hizmet yolu; kendi karanlığını fark edip hem kendi dönüşümünü hem de toplumsal dönüşümü gerçekleştirmek için sevgi odağında yol alırlar. Halka hizmet hakka hizmet inancına sahiptir. Başkalarına hizmet ettiğinde bu hizmetin kendine de yardımı olduğunu bilir.

Pozitif ve aydınlığa hizmet yolunda olan insanlar, daha fazla olumlu olan duyguları ya da düşünceleri içlerinde barındırdıkları için çoğunlukla olumlu duygulara ve düşüncelere sahiptirler; bu nedenle de bunu yansıtırlar.  Sahip oldukları gölge yönlerini fark eder ve onu kendisi için gerekli miktarda tutarlar. Ruhuna hizmet etmeyeni dönüştürür.

Negatif ya da karanlığa hizmet yolunda olan insanlar, daha fazla olumsuz olan duyguları ya da düşünceleri içlerinde barındırdıkları için çoğunlukla olumsuz duygulara ve düşüncelere sahiptirler; bu nedenle de bunu yansıtırlar. Kendileri her zaman haklıdır, hep başka insanlar suçludur. Tehdit etmek, baskı kurmak yapmaktan en çok zevk aldıkları davranışlar arasındadır.

Şu an fark ettiğiniz yolunuz her ne olursa olsun; her zaman için ruhsal olarak yeni bir yola geçiş yapabilirsiniz.

Dilerim aydınlığı ve pozitifi seçen sayısı artar.

Spiritüel Rehber Yasemin Derya Metin

Danışmanlık Almak İçin Tıklayınız

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.