Ruhumuzu Bizden Uzaklaştırmaya Çalışıyorlar

0 2.694

Ruhumuzu Bizden Uzaklaştırmaya Çalışıyorlar

Bir çok yerde çeşitli versiyonlarını okuduğum bir hikaye var; benim okuduğum ve hatırladığım kadarıyla hikaye şöyleydi:

Beyazların olduğu araştırmacı bir grup araştırma yapacakları yere ulaşmak için Afrika yerli kabilesinden birinin rehberliğine ihtiyaç duyuyorlar ve onunla gitmek için yola çıkıyorlar. Bir süre yürüdükten sonra yerli olan rehber durduğu için bunlarda duruyorlar. Bu olay yürüyüşleri esnasında birkaç kere daha tekrarlayınca dayanamayıp “gidecek daha çok yolumuz var. Neden sık sık duruyorsun. Gecikiyoruz” diye sitem ediyorlar. Yerli olan rehberin verdiği cevap bana göre muhteşem bir cevap “çok hızlı ilerledik; ruhlarımız geride kaldı. Onları bekliyorum.”

Bizlerde çok hızlı ilerleyip ruhumuzu nerede kaldı. Bu durumun farkında mıyız? Özellikle İstanbul’da kendi dengenizi fark etmiyorsanız sarmalın içine çekliyorsunuz. Kimseye buradan daha sakin bir yerde yaşayın demiyorum. Sadece fark edin ve kendinize ruhunuzu bulmak ve onu yaşamınıza dahil etmek için zaman yaratın. Aslında bu zaman dilimi herkesin hayatında var sadece bunun farkında değiliz. İstanbul’da ulaşım çoğumuzun zamanının büyük bir bölümünü alıyor. Bu zaman dilimini ruhsal bağlantınız için kullanabilirsiniz. Çoğumuzun sahip olduğu akıllı telefonlarımıza istediğiniz uzunlukta yönlendirmeli meditasyon, meditasyon müziği ya da dua kaydederek gözlerinizi kapatın ve onun enerjisine teslim edin kendinizi. İlk başlarda zor gelse de sonrasında alışacaksınız. Oyun oynayarak boşa zaman geçireceğinize bu zamanı ruh, zihin ve beden dengenizi yerine getirmek için kullanabilirsiniz. İş yerine kendi aracınızla gidiyorsanız elbette bu uygulamayı farklı şekilde yapmalısınız. Hem pozitif enerji veren hem de ruh zihin dengesi yapan müzikler bulabilirsiniz. İnternet hem olumlu hem de olumsuz her şeyi bize sunan; bir okyanus gibi.

Dinlediğiniz müzikler fiziksel bedeninize enerjisel kodlamalar yapıyor. İçinde acı ve isyan içeren sözler bulunan şarkılar dinlemek yerine bedeninizi ve ruhunuzu şifalandıracak müzikler dinleyebilirsiniz. Meditasyon müziklerinden hoşlanmıyorsanız ney müziği ile o şifayı yaşamınıza dahil edebilirsiniz.

İbadet ediyorsanız bu zaman dilimini yapmam gerekiyor diye değil Yaratan’la buluşmak için kullanıp o huzuru yaşamınıza dahil edebilirsiniz. Okuduğunuz duanın enerjisini hissedin ve bırakın tüm dünyevi kaygılarınızdan o enerji sizi uzaklaştırsın.

Sizi içine çektikleri sarmaldan çıkmayı seçin. Siz bunu seçtiğinizde sistem sizin için doğru insanları, doğru bilgileri, doğru uygulamaları size sunacaktır.

Ruhunu yaşamına yeniden dahil edersen çok daha mutlu ve huzurlu yaşayabilirsin.

Yasemin Derya Metin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.