Biz Çok Değerliyiz

0 1.791

Biz Çok Değerliyiz

Varoluşta yaratılmış olan her şey çok değerli ve eşsiz. İnsanoğlu olarak çoğunlukla sergilenen davranış kendini yaratılıştan ayrı görüp var olan değerini de gerilere çekmek.

Hem İslamiyette hem de diğer dinlerde ve mitolojilerde insanın yaratılışta çok değerli olduğu belirtilmiştir. Dünya oyun alanında her kutup olduğu için o kutuplar kendi yollarının gerekliliğini yerine getiriyorlar. Negatif olan kutup elitler ve köleler olarak insanlığı ayrıştırmaya çalışıyor. Elit sayısının az köle sayısının olması için de algı oyunları ile insanları değersizleştirmeye çalışıyorlar. Çoğu birey de bu oyunun içinde hiç fark etmeden sürüklenmeye başlıyor.

Bu algı oyunları ile ilgili olarak ilk 25. Kare diye bir teknikten haberdar olunca televizyon izlemeyi bırakmıştım. Artık subliminal bilinçaltı tekniklerini bile kullanmaya gerek duymuyorlar. Bilinçaltı şekillendiği için özellikle medyada çok açık bir şekilde bunu sunuyorlar. Doyumsuz ve tüketim arzusu çığ gibi büyüyen bireyler haline çoğu insan dönüştü. Sürekli reklamlarla, filmlerle, dizilerle her şeyin en yenisine sahip olmalısın inancını oluşturmaya çalışıyorlar.

Her bireyi bağımlı hale getirmeye çalışıyorlar. Bu bağımlılıklar sadece madde bağımlılığı değil; madde bağımlılıklarının yanı sıra kumar, seks, internet, spor gibi bağımlılıklar oluşması içinde yoğun bir şekilde çalışıyorlar.

Komplo teorilerini dile getirmekten hoşlanmam ancak özellikle sosyal medyada karşılaştığım durumlar bunu dile getirme ihtiyacını ortaya çıkardı. Olumlu taraftan dile getirmeye çalışsam da insanlarda olumlu yönde bir farkındalık ortaya çıkmadığını gözlemliyorum. Sosyal medyada gelen mesajlar sonrasında özellikle erkeklere saygımı yitirme noktasına geldim. Lütfen önce kendinize değer verin. Gerçek hayat içinde nazik ve olduğunuz hal olan zeki hale dönüşün. Kendinizi ifade etmek için sanal ortamda sahte bir güven ortaya çıkarmayın. Kişiliğinizi gözden geçirin ve hoşlanmadığınız özelliklerinizi değiştirin. Yaratılmış olan en saf halinize dönüşün. Porno ile ve değersizlikle başkaları tarafından şekillenmiş bilinçaltınızı arındırın. Özünüz bu değil, lütfen özünüzü hatırlayın ve özünüze doğru yeniden yol alın.

Hem kadınlarda hem de erkeklerde değersizlik çok yoğun bir şekilde olduğu için kadınlarda kendilerini değerli hissetmek için kendilerine iltifat eden erkeklerle sanal sohbetlerle kendilerini değerli hissetmeye çalışıyorlar. Hissetmeye çalışmanıza gerek yok, sizler zaten değerli, önemli ve biriciksiniz. Buna engel olan her şeyi yaşamınızdan arındırın.

Televizyon ve sanal ortam size gerçek anlamda katkı sağlıyor mu kontrol edin. Size fayda sağlamayan durumları hayatınızdan çıkarın. Yaşamımızda olan her şeyin bir olumlu bir de olumsuz olan tarafı vardır. Bunlarının ayrımını siz yapacaksınız. Kendi değerinizi bulmada size olumluluk ne kadar fazla ise o oranda yardım eder. Bilmediğim birçok bilgiye sanal dünya sayesinde çok daha kolay ve kısa sürede ulaştım. Bu olumlu olan tarafı; olumsuz olan tarafları da siz kendi hayatınız içinde analiz edin. Benim en rahatsız olduğum durum kişi istediği saatte istediği anda mesaj yazıp iletişime geçeceğini sanarak hemen cevap alma beklentisi. İletişim saygı çerçevesinde olmalı.

Önce kendinize saygı duyun, sonra da fark edin ki herkes saygı görmeyi hak ediyor ve bu doğrultuda herkese saygılı davranın. Kendi değerini fark etmeyen insana da bunu hatırlatın. Herkes bilgi ile bir diğerinin hayatına dokunursa önce toplum sonra da dünya halkı düzelir. Haydi bir adımda siz atın!

Yasemin Derya Metin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.