Önümüzdeki Engeli Kimin Koyduğunun Farkında mıyız?

0 2.548

Önümüzdeki Engeli Kimin Koyduğunun Farkında mıyız?

Yaşam içinde bir şeyler elde etmek isteriz. Ancak bunu yaşamımıza dahil edene kadar çok fazla çaba sarf ederiz. Yaşamın doğal akışına bırakamayız.

Hayatta istediklerimizin hayatımıza gelişini engelleyen tek kişi var. Bu kişi de bize hiç uzak değil. Oldukça yakınımızda. Kim mi? Kendimiz. Yıllarca almış olduğumuz olumsuz kalıplardan dolayı farkında olmadığımız birçok korkuya sahibiz. Bu sahip olduğumuz korkularda yaşamda hedeflere ulaşmamızı engelleyen durumları yaratıyor.

Hedefinize ulaşamıyorsanız; kendinizle yüzleşin. Bu durum sizin sahip olduğunuz ve değişmesi gereken hangi özelliği size göstermeye çalışıyor.

İnsanoğlu olarak bir şeyi elde edemiyorsak ve bu durum birkaç kişiyi içinde barındırıyorsa o zaman en kolay yaptığımız şey. O insanlar yüzünden biz ulaşmamız gereken yere ulaşamıyoruzdur. Siz sürekli kendinizi eleştiriyorsanız bu hedefinizin iş konuşunda olduğunu düşünelim o zaman patronunuz ya da yöneticiniz sizi neden takdir etsin? Önce siz kendinizi takdir edin ki üstleriniz de sizi takdir etsin.

Ne kadar isteğinizi yaşamaya kendinizi layık görüyorsunuz? Bunu hiç sorguladınız mı? Küçükken aileniz “senden adam olmaz” dediyse ve siz o inanca inandıysanız elbette ne sosyal ne de iş hayatınızı istediğiniz duruma getiremezsiniz.

Bazı insanlara yaşam kolay sunulur bazı insanlarda içsel olarak dönüşüm niyetinde olduğu için yaşamın zor deneyimlerini seçerler. Eğer ruhunuz dönüşümü seçti ise bunu anlamak için bu zamana kadar yapmadığınız şeyi yapın. Düşüncelerinizi kontrol edin, korkularınızı fark edin ve onu değiştirecek adımlar atın. Eğer değişimi yakaladıysanız o zaman sizde ruhsal dönüşümü seçenlerdensiniz. Bunu fark ettiğinizde eski alışkanlıklarınızı ve dirençlerinizi bıraktıkça yaşam sizin için bambaşka bir şekle bürünecektir. Eğer bu yolu seçerseniz keyifli bir dönüşüm yolcuğu başlayacaktır.

Ben yıllardır bu yolculuğun içindeyim. İlk adımı atmak cesaret gerektirdi. Sonrasında yaşamın daha iyi yönleri ile karşılaştım. Zaman zaman yine zorlu deneyimlerle karşılaştım ancak daha dengeli yol almaya başladım.

Yaratan’ın sevgi ve hoşgörüsü yaşamınızda oluyor. Kalbiniz sevgi ile çarpıyor. Yaratılışın mucizevi detaylarını görüyor ve hayran kalıyorsunuz. Geçmişte yaşadığınız gri renklerin hakim olduğu yaşamın yerine lunaparkta geçirdiğiniz eğlenceli yaşam sizinle olmaya başlıyor.

Ya kendinize yanlış hedef belirlemişsinizdir ya da o hedefe ulaşmak için bazı ağırlıklardan kurtulmanız gerekiyordur. Yaşamınızı yeniden gözden geçirin. Herkes mutlu, huzurlu, sağlık ve bolluk içinde bir yaşamı hak ediyor. Hak ettiğiniz yaşama ulaşmak için kendi önünüzden çekilme zamanınız artık gelmiştir.

Yasemin Derya Metin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.