H.Z. YUSUF Peygamberin Duası – Peygamberlerimizin Evrensel Kitabımız Kuranı Kerimde Geçen Duaları

0 373

Selamlar,

Sizlerle bildiğimiz elimizde mevcut olan Peygamberlerimizin Evrensel Kitabımızda Kuran-ı Kerim’de geçen benimde okudukça rahatladığım bazı Dua’larını  paylaşıyor olacağız. Hepimize Şifa Ol’sun. Kalpten inanarak huşu içinde İyi okumalar diliyoruz.

H.Z. YUSUF (a.s.)

“Rabbi! kad ateyteni minel- mülki ve allemteni min te’vilil ehadis fatıras- semavati vel ardı ente veliyyi fiddünya Vel-ahıreh teveffeni müslimen veelhıkni bis salihin.” (Yusuf Suresi, 101.Ayet)

“Rabbim! Sen bana dünya mülkünden nasip verdin ve bana rüyalar tabirinden bir ilim öğrettin. Ey gökleri ve yeri yoktan var eden Rabbim! Benim Velim Sensin, benim canımı Müslüman olarak al ve beni Salih kullarının arasına kat. (Yusuf Suresi, 101. Ayet)

Kalpten samimiyetle yapılan bizlerin en yüksek iyiliğine olan; Yüce Yaratıcımız senin bildiğin bizim bilmediğimiz dualarımızı kabul et. Yüce Allah’ım Senin istediğin gibi bir kul olmam için lütfen bana yardım et. 7 ceddim dahil hepimizin günahlarını bağışla, affet. Sen bağışlayanların en büyüğüsün. Ulular, Ulusu Güzel Rabbim; Benim ve Bütünün en yüksek hayrına şifa olmasına niyet ettim, Ve öyle de Ol’du. Şükürler Ol’sun. Yüce Rabbimize….

Sevgide ve Işıkta Kalın.

Sonsuz Teşekkürlerimizle.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.