H.Z. MUHAMMET Peygamberin Duası – Peygamberlerimizin Evrensel Kitabımız Kuranı Kerimde Geçen Duaları

0 269

Selamlar,

Sizlerle bildiğimiz elimizde mevcut olan Peygamberlerimizin Evrensel Kitabımızda Kuran-ı Kerim’de geçen benimde okudukça rahatladığım bazı Dua’larını  paylaşıyor olacağız. Hepimize Şifa Ol’sun. Kalpten inanarak huşu içinde İyi okumalar diliyoruz.

H.Z. MUHAMMET (a.s.)

Sevgili Peygamberimiz H.z. Muhammet;  Sevgili Bilal’e der ki bu gece öyle ayetler indi ki nasıl Allah’a çok şükreden bir kul olmayayım; (Ali İmran 190-191 Ayetleri)
 
“İnne fî halkıs semâvâti vel ardı vahtilâfil leyli ven nehâri le âyâtin li ulîl elbâb(ulîl elbâbı).”(Ali İmran, 190.Ayet)
 
“Göklerin ve yerin yaratılışında, gece ile gündüzün birbiri ardınca gelip gidişinde selim akıl sahipleri için elbette ibretler vardır.”(Ali İmran-190)
 
 
“Ellezîne yezkurûnallâhe kıyâmen ve kuûden ve alâ cunûbihim ve yetefekkerûne fî halkıs semâvâti vel ard(ardı), rabbenâ mâ halakte hâzâ bâtılâ(bâtılan), subhâneke fekınâ azâben nâr(nârı).” (Ali İmran, 191. Ayeti)
 
“Onlar ayaktayken, otururken ve yanları üzerine yatarken (her an) Allah’ı anarlar. Göklerin ve yerin yaratılışı üzerinde düşünürler. “Rabbimiz! Bunu boş yere yaratmadın, seni eksikliklerden uzak tutarız. Bizi ateş azabından koru” derler.” (Ali İmran, 191.Ayet)
              

“İn tu’ażżibhum fe-innehum ‘ibâduk(e)(s) ve-in taġfir lehum fe-inneke ente-l’azîzu-lhakîm(u)” (Maide Suresi, 118.Ayet)

“Eğer Kendilerine azap edersen şüphe yok ki onlar senin kullarındır. Şayet onları bağışlarsan Aziz (kudreti ile her şeye üstün gelen) Hakim (hikmetiyle her yaptığını yerli yerince yapan) O’lan sensin” (Maide Suresi, 118. Ayet)

Kalpten samimiyetle yapılan bizlerin en yüksek iyiliğine olan; Yüce Yaratıcımız senin bildiğin bizim bilmediğimiz dualarımızı kabul et. Yüce Allah’ım Senin istediğin gibi bir kul olmam için lütfen bana yardım et. 7 ceddim dahil hepimizin günahlarını bağışla, affet. Sen bağışlayanların en büyüğüsün. Ulular, Ulusu Güzel Rabbim; Benim ve Bütünün en yüksek hayrına şifa olmasına niyet ettim, Ve öyle de Ol’du. Şükürler Ol’sun. Yüce Rabbimize….

Sevgide ve Işıkta Kalın.

Sonsuz Teşekkürlerimizle.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.