Merkür Geri Harekete Geçiyor! İletişimimize Dikkat!

0 2.706

İletişim gezegenimiz Merkür 22 Martta duracak ve 16 Nisana kadar da geri hareket etmeye devam edecek, bakalım bu geri hareketin etkileri nelermiş?

Merkür haritamızda iletişimimiz ile ilgili konuları anlatır ve bunun yanı sıra yönettiği iki evinde konularının hayatımızda nasıl ortaya çıkacağını gösterir. Kendimizi ifade biçimimiz, yazışmamız, her türlü sözleşmeler, teknolojik aletler Merkür ile alakalıdır. Aslında Merkür zihnimiz demektir!

Merkür’ü doğum haritasında geri olanların mesela farklı bir öğrenme ve algılama biçimi vardır ve bu geri hareket zamanları onlara iyi gelir. O yüzden haritanızda Merkür’ünüz zaten geri hareketteyse korkmanıza gerek yok bu yazım daha çok Merkür’ü düz harekette olanlara.

Merkür gerilemesinin klasik olarak etkilerini sayarsak; iletişimde yanlış anlaşmalar, kendini yanlış ifade etme, iletişim hataları (yanlış yere yanlış mail gönderme, yanlış kişiyi arama gibi), imzalanacak her tür sözleşmede yanlış anlama, anlaşma, eksik evrak ya da evrağı iyi okumama sonucunda yanlış bir şeye imza atma söz konusu olabilir. Eğer seyahat edecekseniz bazı gecikmeler, saat karışıklıkları olabilir. Bunun yanı sıra Merkür gerilemesinde açılan davalarda gereksiz uzayabilir ve sürüncemede kalabilir.

Merkür Koç burcunda geri gidiyor olacağına göre; bu dönemde yapacağımız girişimlere dikkat etmek iyi olacaktır. Bu durum biraz patavatsız söylemlere de neden olabilir, yerine göre konuşmama ve söylemeyeceğiniz bir şeyi ağzınızdan kaçırma söz konusu olabilir. Söyleneni doğru anlamanın ve düşünerek girişimler yapmanın önemli olacağı bir dönemde olacağız. Egolu konuşmalar, yanlış anlayarak yapılacak çıkışlar söz konusu olabilir.

Alım – satım işlerinde, ticaret ile ilgili konularda ve her tür gayrimenkul ya da toprak alım satımında da bu dönemde dikkatli olmakta fayda var. Tabii ki biz hayatı durdurun demiyoruz bir şeyleri bu dönemde yapmak zorunda kalacaksınız fakat dikkat ederek bu etkiyi göz önüne alarak iki kere düşünerek, okuyarak ve önemli evrakları gerekirse bir avukata okutarak yapın işlerinizi! Teknolojik alet alımlarında ve bilgisayarlarınız ile ilgili konulara da bu dönemde dikkat!

Bu Merkür gerilemesinin hiç mi iyi tarafı yok derseniz var tabiî ki!

Merkür zihin demektir demiştik, zihinleri yoğun çalışan kişilerin zihinlerini dinlendirmek, eskiden beri takıldıkları konuların üzerinde düşünüp kapanışlar yapmak, duygularınızı, düşüncelerinizi yazıp size ne kadar hizmet eden duygulardasınız ya da bunlar size ne kadar zarar veriyor diye bakarak üzerinden geçip bazı kararlar almak için harika bir dönem.  

Eski kırgınlıklar yaşanan arkadaşlar ya da sevgililer bu aralarda gündeminize gelebilir. Eski arkadaşlıklarda kırgınlıkları kapatmak için iyi bir dönem olacak. İçinizde tuttuğunuz hiçbirşey kalmasın bu Merkür gerilemesinde çünkü içinizde tutulanlar size zarar veriyor unutmayın!

Eğer üzerinde çalıştığınız projeler varsa bunların üzerinden geçmek, tekrar okumak, tekrar değerlendirmek için harika bir dönem. Özellikle ilişkilerde size zarar veren düşünceleri, davranışları tespit etmek ve değiştirmek üzere girişim yapmak için harika bir dönem olacak.

Merkür 16 Nisanda düz harekete geçene kadar hepimize kolay gelsin!

Astrolog Güliz Kına

Danışmanlık İçin Tıklayınız

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.