Nefes Terapisi & Holoterapi Nedir ?

0 1.463

Nefes Terapisi Nedir? 

Kişilerin bilinç altı derinliklerini keşfetmeyi sağlayarak bütünlüğe ulaşmak için hızlı solunum teknikleri ve olumlamaların kullanılmasıdır. Olumlamada negatif düşüncelerin pozitif düşüncelerle değiştirilmesidir.

Vücudun ihtiyacından fazla derin ve hızlı soluk alma durumu yani hiperventilasyon sendromunun iyileştirici gücünü keşfeden bilim adamları bir çok spiritüel uygulamalarla modern tıbbı birleştirdiler. (Aborjini, Hint, Tibet, Sufi ve Şamanların geleneksel yöntemleri göz önünde bulundurulmuştur.)

Değişik nefes alma teknikleri hastalar üzerinde uygulanması sonucunda inanılmaz iyileşme sonuçları elde edilmiştir. Erkekler için bir dakika içerisinde 12-14 adet, kadın için 14-15 olması tavsiye edilmektedir.

Nefes terapisinde uygulanan hızlı ve derin nefes alışverişi kişinin içerisinde var olan potansiyelin açığa çıkması, farkındalığın artması, blokajların kalmasını vb. alanlarda olumlu etkiler sağlar. Bir çok kişi denemeden inanmakta zorluk çekmektedir. Sadece spiritüel değil bilimsel açıdan da etkisi açıklanan nefes terapisinin insanlar üzerindeki etkiler hayret vericidir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.