Öfke Kontrolü için Nefes Teknikleri

0 1.663

Öfke Kontrolü için Nefes Tekniklerinde Neler Kullanılabilir?

Gereksiz Kızgınlığı kontrol altında tutmak gerekir. Salgılanan fazla adrenalin sempatik sinir sistemini devreye sokarak üst solunumu aktif hale getirmesi pek istenen bir durum değildir. Onun yerine yumuşuk damak ve diyafram kullanılmak suretiyle kanın ph ını düşük tutacak nefes döngüleri içerisinde olmak gereklidir.

Kızgınlık Belirtilerinde Ne Yapılmalı?

  • 10 adet derin nefes alınması kalp ve karın bölgesindeki blokajların dağılması ve topraklanmaya yarar. Burundan alınan nefes ağızdan yavaşça verilince duygu ve düşüncelerimiz yavaşlatacağından potansiyel agresyon durdurulması sağlanabilir.
  • Takıntı durumdaki kızgınlıklar ise daha farklı tekniklikler kullanılabilir. Bu şekilde Medulla da biriken elektrik nötrlenebilir. Bu gibi durumlarda burundan hızlı alınıp ağızdan yavaşça verilen nefes tekniği kızgınlığı önleyebilir.
  • Mutluluk sağlayan Timüs bezini aktive etmek içinde 3 kısa bir derin nefes yöntemi uygulanabilir. Kızgınlığınızı dengeleyebilirsiniz.

Medulla Nedir? 

Vücudun en içteki bölümü olarak (iç katman) tanımlar; Örnek olarak adrenal medulla adrenal bezin merkezdeki kısım olarak düşünebilir. Medulla terimi ”medulla oblantaga” için de kullanılır. Bu kısım Kafatasının tabanında bulunan kısımdır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.