Ramazana Başlarken (Dua)

0 223

 

Selamlar, 

Tüm yaratılmışların başta sağlık olmak üzere neşe, keyif, refah ve iç huzurla hep birlikte ele ele kalpten kalbe, gönülden, gönüle bu güzel Ramazan ayını samimiyetle yaşayabilmek niyetimizle.  Ramazan Ayımız kutlu ve mutlu Ol’sun.

Ramazan’a başladığımız  bugün sizlerle Ahkaf Suresi 15. Ayeti paylaşmak istedim. Okurken feyz aldığım çok güzel bir ayet; Hepimize şifa getirsin. 

 insana emrettiğimiz (fiillerin en güzellerinden biri,) anne-babasına karşı iyi davranmasıdır. Annesi onu zahmetle taşıdı ve zahmetle doğurdu; annesinin onu taşıması, onun anneye bağımlılığı otuz ayı buldu. Nihayet tam olgunluğa erişip kırk yaşına vardığında o, (dürüst ve erdemli biri olarak), “Ey Rabbim! diye yakarır, “Bana ve anne-babama lütfettiğin nimetler için ebediyyen şükretmemi ve Senin kabulüne mazhar olacak(şekilde) doğru ve yararlı şeyler yapmamı nasip et; benim soyuma (da) iyilik bağışla. Gerçek şu ki pişmanlık içinde Sana döndüm: elbette ben Sana teslim olanlardanım!

Birin ve Bütünün en yüksek hayrına Ol’ması niyetimizle….

Sevgide ve Işıkta Kalın.

Sonsuz Teşekkürlerimizle

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.