Ramazan Bayramı

Ramazan Bayramınız Kutlu OlsunRamazan, İslam takviminin dokuzuncu ayıdır. Dünya çapında Müslümanlar tarafından kutlanmaktadır.

0 158

Ramazan Bayramınız Kutlu Olsun. Dünya çapında Müslümanlar tarafından kutlanmaktadır. Genellikle çok sık duaların edildiği ve oruç tutulan bir dönemdir. Oruç tutma süresi genellikle 29-30 gün sürmektedir. Orucun başladığı ana Sahur ve orucun açılması çoğunluk şahane bir ziyafetle iftar olarak anılmaktadır. Saatler ülke ve bölgelere göre değişmektedir. 

Oruç tutmanın manevi olarak ödüllendirildiği ve Ramazan ayında sevapların çoğaldığına inanılıyor. Buna göre Müslümanlar sadece yiyecek ve içeceklerden değil aynı zamanda bir çok zararlı alışkanlıktan uzak durmaktadır. Ruhumuzun da arındırılmasına vesile olur . Faydalarını kısaca yazmak gerekirse  vücudumuza detoks etkisi yapar, metabolizmanın şifalanmasına sebep olur. Sözlerimizi (Zümer Suresi 10. ayetiyle noktalayalım “Allah’ın arzı geniştir. Sabredenlere mükafatları hesapsız verilecektir.”) herkese şifa olması niyetimizle…. Hoşgörünün hakim olduğu; Hepimizin birbirimize Sevgi  ve Saygıyla yaklaştığı 7’den 70’e hep birlikte kutlayacağımız dünyamız için rahmet ve bereket, iyilik, neşe , keyif, zerafetle, iç huzur dolu çok daha güzel Sevgi ve Aşk ile nice Ramazan ve Şeker Bayramları yaşamamız dileğimizle…….Seviliyorsunuz.

Sevgide ve Işıkta Kalın.

Sonsuz Teşekkürlerimizle

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.