21 Aralık Kış Gündönümü (En Uzun Gece)

0 2.478

Merhabalar,

Kış dönümünün tarihi olduğumuz coğrafyada 21 Aralıktır.

Dünya’nın kutuplarından biri Güneş’ten maksimum eğime sahip olduğunda meydana gelir. Bugün Güneş açısı nedeni ile kısa gün ışınlarının alındığı ve yılın en uzun gecesi olan gündür. Kutup kış gündönümünde sürekli karanlıktır. Bunun tam tersi yaz gündönümüdür.

Kış gündönümü, yarımkürenin kış aylarında gerçekleşir. Diğer isimleri ise “kış ortası”, “kışın aşırılığı” veya “en uzun gece” olarak bilinir. Geleneksel olarak, birçok ılıman bölgede, kış gündönümü kışın ortası olarak görülür, ancak bugün bazı ülkelerde ve takvimlerde, kışın başlangıcı olarak kabul edilmektedir. Meteorolojide kış, kış gündönümünden yaklaşık üç hafta önce başladığı kabul edilir.

Tarih öncesi dönemden bu yana, kış gündönümü birçok kültürde yılın önemli bir zamanı olarak görülmekte ve festivaller ve ritüeller ile dikkat çekmektedir. Bazı bölgelerde Kutlamalar Festivaller, sevdiklerinizle vakit geçirmek, ziyafet çekmek, şarkı söylemek, dans etmek, ateş yakarak kutlanır. 

Karanlığı uzun süre yaşadığımız bu dönemde hepimizin içinde olan ışığı açığa çıkararak etrafımızı enerjilerimizi yayalım. Ne kadar güzel ve muhteşem bir ışık kaynağı olduğumuzu hatırlayarak etrafımıza ışık saçalım.

21 Aralık Kış Gündönümü (En Uzun Gece) Niyetimiz: 

Yüce Allahım izninle; 21 Aralık kış dönümünde özümdeki eski öğretilerden özgürleşip doğuşta özümde var olan ışık bilgilerinin açığa çıkmasını talep ediyorum ve de yüksek benliğimin her an farkında olup dengede kalarak benim anlayabileceğim şekilde andan ana rehberliğini almayı seçiyor ve niyet ediyorum .

Sonsuz Sevgilerimizle…

Ekinoks hakkında yazılarımız 

♥ Önemli Günler hakkında yazılarımız sizlerle ↵

Meleklerle Gücünüzü Keşfedin YouTube’ta bizi takip edip sizi rahatlatacak videolarımızı izleyebilirsiniz. ↵

Meleklerle Gücünüzü Keşfedin Instagram’da bizi takip edip son yazılarımızı kaçırmayın . ↵

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.