Ekinoks Nedir?

0 5.684

Yarın 23 Eylül yani Ekinoks  diğer adıyla Gündönümü hakkında kısaca bilgileri sizlerle paylaşmak istedik. Kısaca Ekinoksun ne olduğu ve sözlük anlamı ile başlayan yazımız sizlerle…

Ekinoks nedir? Ekinoksun Sözlük Anlamı: 

Ekinoks Sözlük anlamı günün eşitliği manasına gelmektedir;  “Her yıl yaşanan Güneş ışınlarının Dünyayı ikiye bölen ve paralel olan Ekvatora dik bir şekilde düşmekte olup, Dünyanın her yerinde gece ile gündüz saatlerinin eşit olmasıdır.”

Bu muazzam zamanın yani Ekinoks’un kısaca tanımı yaptıktan sonra bildiğiniz gibi bu gün dönümlerinde mevsimler değişmektedir. Bizlere düşen kısım ise yaşamımızda bu değişimlerde sakinliğimizi ve dinginliğimizi koruyup huzurumuzu bozan, kaos yaratılan konulardan arınmak dengemiz ve değişimimiz için huzur, sevgi, aşk ve birliktelik bilincimizi geliştirmek için bu değişikliklere gitmeyi kolaylaştıran Ekinoks enerjisini kullanmaktır. Yaşam döngümüzü içe ve dışa dönüşler yükselip alçalmalar bunların hepsi gelişimimizi ve öğrenmemizi tetikleyen unsurlar. Şimdi ise varoluşumuzdan bu yana neyi dönüştürüp dönüştüremediğimiz İnsanı Kamil olmak için dengelenme gözlem yapma zamanımız.

Enerjilerin dengelendiği Ekinoks döneminde sizde kendiniz için niyetlerinizi  (kaynakla) Yüce Yaratıcımızla paylaşabilirsiniz.

Neticede Maddi Manevi sahip olduğumuz her şey için şükretmek; Yüce Allah’la ve Yüce Allah’ın yarattığı her şeyle bir olduğumuz bilincinde olmak her zaman sevildiğimizi, önemli olduğumuzu bilmek için kendimizi ve yaşadığımız evrenimizi onurlandırmanın tam zamanı…….

Aydınlık, Pozitif ve Işık varlıklarımızın tüm güzel enerjileri hepimizle olsun. İyi ki varsınız. İyi ki varız. Hepimizi Seviyorum. Her şey gönlümüzce Ol’sun.

Sevgide, Işıkta ve Huzur’la Kalın

Sonsuz Sevgilerimizle…

YouTube Videosu
Ekinoks Meditasyonu (Gündönümü 22 Eylül & 21 Aralık)

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.