Ekinoks Nedir? 21 Mart & 22 Eylül Ekinoks’un Etkileri (Gündönümü)

0 5.190

Ekinoks yani diğer adıyla Gündönümü hakkında bilgileri sizlerle paylaşıyoruz. Kısaca Ekinoksun ne olduğu ve sözlük anlamı ile başlayan yazımız sizlerle…

Ekinoks nedir? Ekinoksun Sözlük Anlamı: 

Ekinoks Sözlük anlamı günün eşitliği manasına gelmektedir;  “Her yıl 21 Mart ve 22 Eylül tarihlerinde Güneş ışınları Dünyayı ikiye bölen ve paralel olan Ekvatora dik bir şekilde düşmekte olup, Dünyanın her yerinde gece ile gündüz saatlerinin eşit olmasıdır.”

Bu muazzam zamanın yani Ekinoks’un kısaca tanımı yaptıktan sonra bildiğiniz gibi bu gün dönümlerinde mevsimler değişmektedir. Bizlere düşen kısım ise yaşamımızda bu değişimlerde sakinliğimizi ve dinginliğimizi koruyup huzurumuzu bozan, kaos yaratılan konulardan arınmak dengemiz ve değişimimiz için huzur, sevgi, aşk ve birliktelik bilincimizi geliştirmek için bu değişikliklere gitmeyi kolaylaştıran Ekinoks enerjisini kullanmaktır. 

Enerjilerin dengelendiği Ekinoks döneminde sizde kendiniz için niyetlerinizi evrene (kaynağa) gönderebilirsiniz. Tüm negatif enerjilerin nötr hale gelmesini içten isteyin. Denge için en iyi zamanlama sizinle olacak.

Neticede Maddi Manevi sahip olduğumuz her şey için şükretmek; Yüce Allah’ın yarattığı her şeyle bir olduğumuz bilincinde olmak her zaman sevildiğimizi, önemli olduğumuzu bilmek için kendimizi ve yaşadığımız evrenimizi onurlandırmanın tam zamanı…….

Aydınlık, Pozitif ve Işık varlıklarımızın tüm güzel enerjileri hepimizle olsun. İyi ki varsınız. İyi ki varız. Hepimizi Seviyorum.

Sevgide, Işıkta ve Huzur’la Kalın

Sonsuz Sevgilerimizle…

YouTube Videosu
Ekinoks Meditasyonu (Gündönümü 22 Eylül & 21 Aralık)

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.