30 Ağustos “Zafer Bayramı”

0 1.348

Merhabalar,

30 Ağustos Zafer Bayramı sebebiyle Arkadaşımın bana göndermiş olduğu bu çok anlamlı olan bilgiyi ve belgeyi sizlerle paylaşmak istedim.

1920 yılında; Bu güzel Vatanımızda, Muğla’dan, İzmir’e gitmek için gerekli olan izin belgesi belki bugüne kadar hiç bir yerde görmediğiniz; Muğla İtalyan İşgali altında, Aydın, İzmir ise Yunan İşgali altında, Bugün özgürce yaptığımız bu yolculukları 1920 yılında pasaport ile yapmak zorunda kalmışız.

ATAM; Sadece  bu belge bile bizlere Özgürlüğü yaşattığın bu Muhteşem  Ülkemiz ve Halkın için yapmış olduğun mücadelenin, Büyüklüğünün, Azminin ve Başarının kanıtıdır. Yüce Yaratıcıma sonsuz şükrümüzle Ne Mutlu bizlere ki senin gibi bir lideri bizlere bahşettiği için. Tekrar sonsuz teşekkürlerimizle….. Bu Vatan’ın bir evladı olarak  sana Minnet ve Şükran doluyuz. Ruhlarınız şad Ol’sun. “30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu, mutlu ve sonsuz Ol’sun.”

30 Ağustos Hakkında Genel Bilgi

Türkiye’de Zafer Bayramı, Dumlupınar Muharebesi’nde (26-30 Ağustos 1922) Yunan kuvvetlerine karşı Türkiye’nin kazandığı en önemli zaferlerden biridir. Türkiye’nin batısındaki bulunan Kütahya ilinde gerçekleşen savaşın sonucu aynı zamanda Kurtuluş Savaşı’nın genel sonucunu belirlemiştir.  (1919-1923).

Zafer Bayramı ilk olarak 30 Ağustos 1923’te Türkiye’de sadece Ankara, İzmir ve Afyonkarahisar gibi birkaç şehirde kutlandı. 1935’te milli bayram ilan edildikten sonra ülke genelinde kutlanmaya başladı.

“Yaşadığımız hayatı çok kolay elde etmedik. Atatürk’ün önderliğinde bir çok zorlu patikalar bizlere güzel bir gelecek ve bizim için savaşan vatandaşlarımızla birlikte aşıldı. Değerli ülkemizi yani hazinemizi sevgimizle korumalıyız. Pozitif ve olumlu enerjilerimizi vererek hep barış, sevgi ve mutluluk için modern hayatı kucaklamalıyız.” Haydi hep birlikte  çok daha SEVGİ dolu hepimizin Sevgiyle kucaklaştığı bir Evrende yaşamak için elele olmak dileğimizle……..

Sevgide ve Işıkta Kalın

Sonsuz Sevgilerimizle

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.