KARGO BEDAVA

Serafina Butik, Meleklerle Gücünüzü Keşfedin sayfasının resmi butiğidir. Sevgiyle hazırlanan ürünlerimiz umarız sizinde hoşunuza gider. Işığınız Parıldasın!

KARGO BEDAVA

Serafina Butik, Meleklerle Gücünüzü Keşfedin sayfasının resmi butiğidir. Sevgiyle hazırlanan ürünlerimiz umarız sizinde hoşunuza gider. Işığınız Parıldasın!

Miraç Kandili – Kandiliniz Kutlu Olsun

0 3.058

Bu özel gün günahlar için af dilenen gece olarak bilinir.
Miraç kelime anlamı olarak: Göğe çıkış ve yükseliş manasına gelmektedir.
Miraç Kandilinin önemi: Mekke’de Müslümanların yaşadıkları acılar artık dayanılmayacak seviyeye gelmişti. Her tür ambargoya maruz kalmışlardı. Peygamberimiz Hz. Muhammed hem eşini hem de çocukluğundan beri ona bakan amcasını kaybetmesi biryana yaşadığı şehirden atılmıştı. Gecenin en karanlık olduğu yerde Allah bir hediye olarak onu huzuruna kabul etmişti. Mirâç, rahmet ve hikmet dolu bu gecede, Peygamberimizin Mescid-i Aksâ’dan göklere yükselip Yüce Allah’tan vahiy almasıdır.

Bu gecede Peygamber Efendimiz nasıl Allah’ın katına yükselerek hüzünlerinden bir teselli bulduysa, yüzyıllardır inananlar bu geceyi manevi bir yükselme ve arınma vesilesi olarak görmüş ve kutlamışlardır.

Miracın bize verdiği en büyük hediye Allah’a şirk koşmayanların tüm günahlarından arınacağı müjdesidir. Miraç Kandilinde arınma duası için Bakara suresinin son iki ayeti okunur.

AMENERRASULÜ

Rahmân ve Rahîm olan Allah’ın ismiyle.
285- Peygamber, Rabb’inden ne indirildi ise ona îman getirdi, mü’minler de, her biri “Allah’a ve melâikesine ve kitaplarına ve peygamberlerine: peygamberlerinden hiç birinin arasını ayırmayız diye” iman getirdiler ve şöyle dediler: semi’na ve eta’na, gufranını dileriz ya Rabbena! sanadır gidiş.
286- Allah kimseye vüs’unden öte teklif yapmaz, herkesin kazandığı lehine yüklendiği aleyhinedir, ya Rabbena! eğer unuttuk veya kasdımız bize bizden evvelkilere yüklediğin gibi ağır yük yükleme, ya Rabbena! hem de bize takatımız olmayanı yükletme, ve bizden günahlarımız afüv buyur ve bizlere mağfiretini reva, rahmetini atâ kıl, sensin mevlâmız, bizi mansur buyur artık seni tanımayanlara karşı, kahrolsun kâfirler.

Miraç, dünyeviden uzaklaşarak ruhani yaşama yönelmeyi gösterir. Maneviyatımızın güçlenmesi ve tekamül ermede bize bir sebep  olur.

Hepimizin Miraç kandili kutlu olsun

Ve Öylede Oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.