Berat Kandili’niz Kutlu Olsun

0 9.876

Berat Kandili Kutlu Olsun …

Üç aylar olarak bilinen Recep, Şaban ve Ramazan arasında Şaban aynın 15. gününe denk gelen gün Berat Kandili olarak adlandırılır ve günahlardan Beraat etme yani arınma için dua edilen çok özel bir gün olduğu söylenir.

Beraat Sözlük Anlamı: Kökeni Arapçadan gelen kelime bir nesneden müteberri ve zimmet ten hali olan kişi , masum , suçsuz , günahsız , aklanmış temize çıkmadır.  Berat Kandili gününde tüm günahlarımız için tövbe edip dua ederek

mutlulukla  arınıp, dualarınızı sevgiyle huzurla gülümseyerek evrene gönderebilirsiniz. Hepimize şifa olması dileklerimizle……..

Sizlerle kısa bir Dua paylaşmaya niyet ettim.

Yüce Allah’ım; Bu ana gelinceye kadar benim elimden, dilimden, gözümden, kulağımdan, ayağımdan, bilerek yada bilmeyerek meydana gelen tüm hatalarımdan ve günahlarımdan Tövbe ettim. Senden af ve bağışlanma talep ediyorum.  YaRabbim; razı olmadığın şeylerden ne yapmışsam hepsini affet, yapmadıklarımı yapmaktan koru. Sen Tevbeleri kabul eden çok merhamet edensin. Beni ve sevdiklerimi Sana Şükredenlerden eyle. Şükrümü her daim artır. Teşekkür ederim.

Ve Öylede Oldu..

Sevgide ve Işıkta Kalın

Sonsuz sınırsız sevgilerimizle

Kandil SimidiSizler için kendi sayfalarımızdan biri olan neselisefler.com adresinde bugüne özel Kandil Simidi hazırladık. Aynı zamanda bir videoda çektik. Youtube ve tarifin olduğu sayfadaki video izle kısmından ulaşabilirsiniz. Tarifin tadını çıkarın 🙂 

Sevgide ve Işıkta Kalın…

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.