Aura Katmanları Nelerdir ?

0 7.281

Aura Katmanları…

Aura Katmanları eterik beden, duygusal beden, zihinsel beden ve ruhsal beden olarak dörde ayrılırlar.

Eterik Beden; Şekil ve boyut olarak fiziksel bedene benzemektedir. Çakralar bu bölümde bulunurlar ve auranın diğer katmanlarından gelen enerjileri bedene alma işlevi yaparlar. Sağlıklı bir insanda aura 15-20 cm genişliğindedir. Hastalık, yorgunluk durumunda  azalır. Bir kişinin sağlık durumu bu  auradan anlaşılabilir. Fiziksel bedenin koruyucusudur. Eterik beden ayrıca dış dünyaya yaşam enerjisi saçar. Sağlık insanda aura 20 cm civarında olur ve pozitif hissettirir. Eterik bedenin diğer özelliği ise yüksek enerji bedenleri ve fiziki beden arasında aracılık yapmasıdır.

İnsanların yanı sıra hayvanların ve bitkilerin de eterik bedenleri mevcuttur. Bir organı kopmuş canlının eterik bedeni her zaman o organ varmış gibi görünecektir.

Duygusal Beden; Eterik bedenin üstünde sıvımsı yapıya sahip olan bir katmandır. Gökkuşağı’nın tüm renklerini içeren duygusal bedenin, insanın o andaki duygusal durumuna göre rengini değiştirir. Üst katmanlardan gelen enerjiler duygusal anlamlar kazanır ve kişiye özel duygusal süzgeçten geçtikten sonra anlam kazanarak eterik bedene aktarılır.

Zihinsel Beden; Duygu bedeninin bitiminde başlayıp  ruhsal bedene kadar uzanır. Genellikle rengi sarıdır. Fikirlerimizin formları bedende görülebilir. Hastalıklarımızın çoğunluğu zihinsel beden kaynaklıdır. Hastalıkların önce zihinsel bedende oluşur daha sonra fiziksel bedenimize geçer. Zihinsel bedenin özelliği güçlü olduğunda kişi  başka insanların etkisi altında kalmayıp özgür iradesiyle kendi kararlarını verebilmektedir. Zihinsel beden zayıfladığında ise kişi kararsızlık ve sürekli başka insanların etkisinde kalarak yaşamına devam ederler.

Ruhsal Beden; Ruhsal bedenimizin titreşimi diğer bedenlere karşılaştırıldığında çok daha yüksektir. Evrensel enerjiler ruhsal bedenimizden auramıza girip burada değişerek zihinsel bedene aktarılırlar. Ruhsal bedende ortaya çıkan bir sorunlar alt bedenlere ve oradan da fiziksel bedene yansıyacaktır.

Ruhsal beden kişinin bütün ile bağlantısını simgeler.  Ruhsal bedenin genişliği kişinin ruhsal gelişimiyle arasında doğru bir orantı vardır. Ruhsal olarak gelişmiş bir insanın ruhsal bedeni kilometrelerce uzağa yayılabilir.  Ruhsal açıdan gelişmiş olan kişilerin yanında huzur, sükunet hisleri duymamız ya da bu kişilerin şifa enerjisi dağıtmaları ruhsal bedenlerinin canlı, parlak ve güçlü olmasıyla ilişkilidir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.