Aura Nedir ?

0 11.848

Aura:

Tüm dünya canlıların bedenlerinden yayıldığı varsayılan ışınımla oluşan elektromanyetik alana verilen isimdir. Farklı bir söylemle bedeni sarmalayan elektromanyetik alandır. İnsan aurası göz önünde bulundurduğumuzda, vücudumuzu çevreleyen bir enerji alanı olarak hayalimizde canlandırabiliriz. Sağlıklı bir insanda bedenin etrafını elips şeklinde çevrelemektedir. Aura ortalama 2,5 m. ila 3 m. genişliğindedir. Ayrıca vücudun çevresini sarmış bir kalkan görevi yapar.

Auranın güçlü veya güçsüz olması bir çok farklı sonucu doğurabilir. Aurası güçlü kişiler, hastalıklardan ve negatif durumlardan daha fazla uzak kalmayı başarabilirler. Aurası zayıf kişiler ise bu durumun tam tersini yaşarlar. Fiziksel anlamda daha çabuk ve sık olarak hastalanırlar. Hayatımızı hem fiziksel hem de psikolojik olarak etkilemektedir.

Auranın parapsikolojide esas olarak dört kısımdan oluştuğu kabul edilir.

  • YapışıkAura: Vücudu ince bir zarf gibi saran 0.5 cm.kalınlığındaki koyu bölgedir. Kirlian** fotoğrafçılık tekniğiyle çekilebildiği iddia edilir.
  • İçAura: Yapışık aurayı saran bölgedir. 3 ila 8 cm. arasında değişen kalınlığı olduğu iddiasında edilen bölgedir.
  • DışAura: Kapsadığı alan insan bedeninin iki ila dört misli olduğu iddia edilen oval auradır.
  • Tam-DışAura: Bedenden yayılan ışınım alanının tümüdür. Sınırsız kabul edilir. Medyumlar, auranın renklerini insanların ruhsal tekamül durumlarına, karakterlerine ve heyecan hallerine bağlı olarak değişiklik gösterdiklerini söylerler.

Kirlian Fotoğrafçılığı: Canlı ve cansız varlıkların yaydığı ışınımı elektrografik fotoğrafçılığı ile çekilme tekniğe verilen isimdir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.