Kendimi Nasıl Topraklarım?

0 2.727

Kısaca yerküreye bağlanmayı topranlanmak olarak düşünebilirsiniz. Topraklanmamak bizi stresli, huzursuz ve mutsuz edebilir. Fazladan birikmiş enerjiyi vücudumuzdan atmakta zorluk çektiğimiz için bize problem yaratabilir. 

Topraklanma Kordonu Nasıl Oluşturulur? 

Rahat bir yere dik şekilde oturun.

Sağ elinizi; karnınıza

Sol elinizi; arka tarafınızda kuyruk sokumunu koyun. 

Bu iki bölgden dönen bir enerki sistemi olduğun hayal edin. (Kök çakramıza denk gelen bu bölgede kırmızı renkte vortex enerjisi yer almaktadır.) Bu bölgeden yer altına inen dümdüz inen bir 7 cm -12 cm çapında boru olduğunu hayal edin. Tükenmez bir enerji kaynağınız olduğunu bilmelisiniz. Kordonun mükemmel ve parlak size bağlı en ufacık bir çatlak, yırtık olmadığını kontrol edin. Eğer öyleyse kordondan kurtulup tekrar yapın. 

Kordonu dünyanın merkezine kadar uzatın ve merkeze çapalayın. ağaç kökü gibi ya da fişi prize takmak gibi kendinizi bağladığınızı hayal edin. Bunları yaparken nefes almayı unutmayın. Özellikle burundan derin derin nefesler sizi rahatlatacaktır. 

Topraklamayı bitirdiğinizde onu yok edin. Tüm negatif herşeyi toprağa bırakın. 

Topraklanma ile Kundalini Uyandırma 

  1. Enerjiyi dünyanın merkezine indiği gözünüzde canlandırın 
  2. Enerjinin geri kök çakradan gelerek yukarı çıktığınızı canlandırın 

Bu şekilde topraklanma hem kilo dengenizide sağlayacaktır ve Kundalinin↵ nazikçe açılmasını sağlayacaktır. 

Tavırları Topraklamak

Sizi üzen bir ana gidin ve oradaki hissi tekrardan hissederek topraklama işlemini gerçekleştirebilirisiniz. Aynı şekilde kök inançlarla ilgili tavırlar varsa “Kızlar asla böyle yapmaz, Erkek adam asla bu şekilde davranmaz” aynı şekilde onları düşünerek topraklamayı gerçekleştirin. Tüm negatif düşünce ve duyguları ordan toprağa gönderin. 

Mesajları Topraklamak

Negatif söylemlerden kendimizi topraklayacağız. Hayatımızda gün içerisinde bir çok mesaj alabiliyoruz. Negatif söylemler ve sizi rahatsız eden işinizde olan kurallar bile olabilir. Onları düşünerek kendinizi topraklayın. Daha sonra kordondan kurtulun. 

Acıyı Topraklamak

Herhangi bir acınız veya ağrınız varsa onu düşünerek topraklamayı gerçekleştirin. Acı bedeninizi terk edene kadar topraklamaya devam edin. Sonrasında kordondan kurtulun. 

***Not: Başkalarını topraklayamazsınız. Sadece kendinizi topraklayabilirsiniz. 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.