Esma-ül Hüsna (EL-ALİYY) ile Şifa Bulmak & 110 Kere & İlim Derecelerimizin Artması ve Zilletten Kurtulmak İçin

0 10.571

Merhabalar,

Pazar Gününün Gezegeni: ☀️ GÜNEŞ,

Güneş Neyi Yönetir: Otorite, Canlılık, Güç, Baba’yı

Hizmet Meleği: RUKYAİL

Madeni: Altın

Burcu: Aslan (Esed)

Notası: Re

İlim derecelerimizin artması ve zillet’ten(Zillet’in sözlük anlamı: Hor görme, horlanma, aşağılanma.) kurtulmak, sözümüzün dinlenilmesi ve güzel konuşmak için Pazar günleri okuyacağımız Esma-ül Hüsna’dan Yüce Allah’ı anacağımız isimlerinden biri olan Esma’yı sizinle aşağıda paylaşıyoruz.

EL-ALİYY (110 Kere)

ANLAMI: Yüceler yücesi en yüce olan.. .

Evrensel Kitabımız Kur-an’ı  Kerim “Şura Suresi, 51. Ayet’inde der ki;”Allah ölümlü insanla, ancak apansız gelen bir ilham aracılığıyla yahut bir perde arkasından (seslenerek) yahut (vahyedilmesini) dilediği şeyi kendi izniyle vahyeden bir elçi göndermek suretiyle konuşur; O, şüphesiz yücedir, hikmet Sahibidir.” 

NİYETİMİZ:  İlahi Sevgi’den;  İlim derecelerinizin artması ve zillet’ten (Zillet’in sözlük anlamı: Hor görme, horlanma, aşağılanma.) kurtulmak, sözünüzün dinlenilmesi ve güzel konuşmak için niyet edebilirsiniz.

İlim’in Sözlük Anlamı: Kainatta meydana gelen olayların sebep, oluş, sonuç ve tesirleri konusunda aklın ölçüleri çerçevesinde tahsil ve tecrübe(deneme) ile edinilen doğru malumat ve bilgi, bilim.

Hepimize şifa olması dileğimizle……..

Sevgide ve Işıkta Kalın

Sonsuz Sevgilerimizle…

Esma-ül Hüsna’lar  (Allah’ın 99 İsmi) Hangi Esmalar Hangi Günlerde Okunur ?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.