İlahi Mahkeme

0 6.539

Merhabalar, Sevgili Canlar,

Bugün sizlerle çok beğendiğim ve defalarca okuduğum bir öyküyü paylaşacağım. İnanın okurken feyz alacak, çok beğeneceksiniz.. Kim bilir belki de okumuşsunuzdur. Küçük bir not:”Marifet İlmini bilenlerin gülümsemelerini görür gibiyim.” Tüm insanların okuması gereken bir yazı.

İLAHİ MAHKEME

Bir adam ölmüş ve öbür dünyada yargılanmak üzere sırasını bekliyormuş. Sıra kendisine gelip mahkeme salonuna girdiğinde bir de ne görsün? Yargıç kürsüsünde bir insan oturuyor. Tanık sandalyesinde ise Tanrı yerini almış. Adam şaşkın, Aman Tanrım, bu nasıl oluyor? Beni senin yargılayacağını sanmıştım. Oysa orada hakim olarak bir insan oturuyor.

Tanrı gülümsemiş,

Ben hiç bir zaman sizi yargılamadım. Sonsuz sevgimle, ne yapmayı seçtiyseniz, sizi seçiminizde özgür bıraktım. Bana yargılamak değil, sevmek yakışır. Çünkü ben saf sevgiyim. Sizi kendimden yarattığım için sizi yargılamak kendimi yargılamak olur. Ayrıca benim yargılamama ne gerek var ki? Her şeyi bilen ben  burada sadece tanıklık ediyorum. Dünyada olduğu gibi burada da insanlar tarafından yargılanıyorsunuz. Birazdan salonu hayattayken, senin zarar verdiğin, hoşgörülü davranmadığın, yargıladığın, kalplerini kırdığın insanlar dolduracak. Onlara kendini affettirmeye çalış. Onlar seni affederse ne ala. Çünkü cennetin yolu onların affından geçiyor, demiş. Adam merakla sormuş. Peki ya affetmezlerse ne olacak?

Tanrı yine sevgiyle gülümsemiş,

Ben cenneti de cehennemi de yeryüzünde yarattım. Seni tekrar yeryüzüne göndereceğim. Orada öyle bir yaşam süreceksin ki, tüm yaptığın kötülükler, verdiğin zararlar sana aynen yaşatılacak. Yani ettiğini bulacaksın. Ama bunun amacı sana ceza vermek değil. Sadece  o insanların hissettiklerini bizzat yaşayıp anlaman, yaptığın kötülüklerin bilincine varman. İşte o zaman sen kendini affetmiş olacaksın. Adam bir süre düşünmüş, “peki cennet nasıl bir yer?” diye sormuş Tanrı’ya; ” Cennet bir yer değil, bir bilinç düzeyidir evladım.” Dünyada mutlu ve sevgi dolu, insanlara destek olmaktan haz duyan yarattığım canlı ve cansız her varlığa saygı göstermeyi bilen insanlar var ya, işte onlar, dünyada cenneti yeniden yaratmaları için geri gönderdiğim cennetliklerdir. Cennet de dünyadan başka yerde değil demiş Tanrı. Ama kutsal kitap bana öğle öğretmedi diye karşı çıkmış adam. Kutsal olan tek şey yaşamdır. Ben o kitapları kutsal kılmadım, siz kıldınız. Her şeye sevgi ile bakmasını bilerek yaşayan insan, en büyük ibadeti yapandır demiş Tanrı. Peki dünyaya döndüğümde doğru yolu görmemde bana yardımcı olacak mısın? diye sormuş adam.

Ben bunun için siz insanların içine “vicdan” denen bir pusula koydum. Eğer bu pusulanın etrafına ördüğünüz kalın bencillik duvarlarını yıkarsanız vicdanınızın yani benim sesimi kolaylıkla işitebilirsiniz. Peki insanlara ne kadar yakında bulunuyorsun? diye sormuş adam. Hem size şah damarınızdan daha yakınım, hem de düşman olduğunuz kadar uzağım demiş Tanrı. Çünkü düşmanlarınız da Ben’im. Siz de Ben’im. Yani mahkeme salonunda insanlara hiç mi hesap sormuyorsun Tanrı’m? Sadece iki sorum oluyor tüm insanlara diye gülmüş TANRI

Dünya okulunda ne kadar sevmeyi öğrendiniz?   Ne kadar bilgi kazandınız?

Sevgide ve Işıkta Kalın.

Teşekkürlerimizle.

(Kaynak: Önce Vatan)

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.