Kadınların Erkeklere Yükledikleri

0 1.682

Bu hafta sonu aşk workshopumuz vardı. Genelde olduğu gibi katılımcılarımız dişi hem cinslerimdi. Workshopumuz çok içten, çok eğlenceli ve derin arınma içeriyordu. Katılan herkese çok teşekkür ediyorum. Her katılımcıyla kolektif alanda da arınma gerçekleştiriyoruz.

Benim de çok net farkında olmadığım bir konuyu sizlerle paylaşmak için bu yazıyı yazıyorum. Ruhsal farkındalığımla ne kadar kadın ve erkeğe bakış açımı dengeye getirmeye çalışsam da aslında kadın odaklı bakıyormuşum ilişkilere.

Çalışmamızın bir bölümünde katılımcıların erkeği hayatlarında nasıl gördüklerinin enerjisini kendimde aktif ettiğimde. Kadınların erkeklerin üzerine çok fazla enerjisel yük ve onları durduran alanlar yüklediğimizi deneyimledim. Bu yük erkeğe annesi, kız kardeşleri, sevgilileri, sosyal dişi arkadaşları ve dişi iş arkadaşları tarafından veriliyor. Yaptığımızın farkında değiliz ancak yaşam içinde erkeğin alanı çok fazla karmaşıklaşıyor ve enerjisel olarak tüketiliyor. Bu durumda erkek kendi hangi eylemde ya da yerde mutlu hissediyorsa o alana gitmesine neden oluyor.

Her ikimizin fizyolojisi farklı her birimiz bir diğerinin fizyolojisini anlamadığımızda karşı tarafın anlayamayacağı onu kıracak davranışları sergileniyor her iki taraftan. Kadınların çoğunlukla tepkili oldukları alan cinselliğe yaklaşım. Bizlerin içgüdü alanımızda var. Bu iç güdülerde kayıtlı olan erkeğin türünü devam ettirme güdüsü. Kadının da sağlam gene sahip olan bir erkeği seçme güdüsü var. Evrim teorisinde her birimizde kayıtlı olan bilgi güçlü olan hayatta kalır. Bu koda sahip olduğumuzu fark etmediğimiz için her iki taraf birbirini eleştiriyor.

Evrimin günümüze yansımasına bakarsak aslında birbirimize yargısal gözle bakmayacağız. Erkek türünü devam ettirmek için kadına göre daha yüksek cinsel arzuda. Kadın da kendinden sonra gelecek nesli güvenceye almak için hayatına girecek erkeğin dış görünüşüne ve mali yeterliliğine odaklanıyor.

Bir ilişkiye başlangıç aşamasındaysanız; ilk andan ilişki ile ilgili kendi prensiplerinizi konuşun ve senaryolar üzerinden yaşamayın. Bu konuşmayı ilk başta yapmadığınızda ilerleyen süreçte birbirinize bağlandığınız için sizi mutlu etmeyecek davranışları yapmak zorunda kalacaksınız. Bu da ilişkinin yıpranmasına neden olacak.

İlişkilerin süreçleri çok hızlandı. Sizde bu hıza ayak uydurursanız daha mutlu olursunuz. Siz açık ve net olduğunuz da karşı tarafta size uyum sağlayacaktır. Cinselliği yaşamak istediğiniz zaman dilimi ve cinsellik esnasındaki tercihlerinizde içinde olacak şekilde her şeyi açıkça konuşun. İlişkinin birbirine uyumu beraberinde getirdiğini ancak sizin için şu an önemli konuların belirttiğiniz şeyler olduğunu karşı tarafın net anlayacağı şekilde kendinizi ifade edin. Anlasın diye ilişkinin hiç bir anında olmayın. Her zaman kendinizi sözle net bir şekilde ifade edin. Konuşarak senaryoları ve güvensizlikleri dönüştürebilirsiniz. Ne ilişki içinde siz fırsat kollayın ne de karşı tarafın böyle davranmasına izin vermeyin. İletişim içinde akışta olacağınız ilişki sizi daha mutlu edecektir.

Şu an sahip olduğunuz bir ilişki varsa onun içinde bunları yapmanızı öneririm. İlişkiniz yeniden şekillenecektir. Bitmesi gerekiyorsa da izin verin bitsin. Aslında sahte mutluluğun içinde kendinizi kandırdığınız ilişki gerçek anlamda ve ruhsal boyutta ne size ne de karşı tarafa katkı sağlamıyordur.

Erkek ve kadın sevgi odağında gerçekten özgür olursa ilişkiler sağlıklı forma dönüşecek ve sonrasında aşk olacak.  AŞK OLsun aşkınız ve birlikteliğiniz ömür boyu olsun.

Hafta sonu hem erkekler için hem de kadınlar için youtube da meditasyonlar yaptık. Başmelek Mikail’le Eril Enerji Çalışması ve Başmelek Metatron’la Kutsal Dişilik Aktivasyonu meditasyonlarını dinleyerek hem siz hem de hayatınızda aile bireylerinizdeki karşı cinse de dinleterek onun da şifalanmasına aracılık edebilirsiniz.

Bu yazı sizin için yeterince dönüştürücü olmadıysa Mart ayında düzenleyeceğimiz workshoplarımıza online ve yüzyüze katılabilirsiniz.

Workshop Tarihlerimiz: 4 Mart Pazar, 10 Mart Cumartesi, 18 Mart Pazar

Satınalmak için tıklayınız.

Yasemin Derya Metin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.